zavřít

GamesPlay: bojujeme proti nadvládě emzáků v XCOM 2

PC

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První moderní XCOM z roku 2012 naznačil tvůrčí potenciál lidí z Firaxis, potažmo jejich schopnost vdechnou dlouho opuštěné, ale fanoušky obdivované, značce nový život. Až v nedávno vydaném pokračování XCOM 2 ale své schopnosti využili vývojáři v plné míře a nabídli všem hráčům strategických titulů herně náročnou, atmosférou někdy až nervydrásající a obecně nářezovou hru, jak seznal v recenzi Lukáš. A společně s Alešem vám v následujícím gamesplayi předvede i názorně, proč považuje XCOM 2 za kandidáta na hru roku.

XCOM 2 není UFO, nejde o návrat do devadesátých let. Jde o  titul, který reflektuje řadu let vývoje tahových strategií, aniž by se ale podbízel mainstreamu. Jde o náročnou a herně propracovanou záležitost, která navozuje mytický syndrom strachu o bojovníky – projevuje se neustálým nahráváním pozic a opakovanými pokusy absolvovat bitku bez úmrtí kohokoli z týmu. Ne vždy je to ale v XCOM 2 možné, čehož se na záběrech videa možná stanete svědky.

Dotazy a připomínky pište během vysílání do chatu přímo u videa na YouTube

Tagy: XCOM (série) strategie sci-fi gamesplay

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.