zavřít

GamesPlay: bojujeme proti nadvládě emzáků v XCOM 2

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První moderní XCOM z roku 2012 naznačil tvůrčí potenciál lidí z Firaxis, potažmo jejich schopnost vdechnou dlouho opuštěné, ale fanoušky obdivované, značce nový život. Až v nedávno vydaném pokračování XCOM 2 ale své schopnosti využili vývojáři v plné míře a nabídli všem hráčům strategických titulů herně náročnou, atmosférou někdy až nervydrásající a obecně nářezovou hru, jak seznal v recenzi Lukáš. A společně s Alešem vám v následujícím gamesplayi předvede i názorně, proč považuje XCOM 2 za kandidáta na hru roku.

XCOM 2 není UFO, nejde o návrat do devadesátých let. Jde o  titul, který reflektuje řadu let vývoje tahových strategií, aniž by se ale podbízel mainstreamu. Jde o náročnou a herně propracovanou záležitost, která navozuje mytický syndrom strachu o bojovníky – projevuje se neustálým nahráváním pozic a opakovanými pokusy absolvovat bitku bez úmrtí kohokoli z týmu. Ne vždy je to ale v XCOM 2 možné, čehož se na záběrech videa možná stanete svědky.

Dotazy a připomínky pište během vysílání do chatu přímo u videa na YouTube

Tagy: XCOM (série) strategie sci-fi gamesplay

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.