zavřít

Code Vein na záběrech ze hry připomíná Dark Souls říznuté anime

PlayStation 4 Windows Xbox One Switch

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Akční RPG Code Vein má do svého vydání ještě hodně daleko. Proto se toho stále moc neví, zvláště o soubojovém systému, jehož fungování bylo letmo naznačeno v předchozích trailerech. Nové záběry z hraní víceméně potvrzují silnou inspiraci Souls sérií a nebo spíš podobným stylem boje a náročnosti, který najdete třeba i u Bloodborne nebo Nioh.

V novém videu jsou představena dvě různá prostředí – útroby polorozpadlého patrového parkoviště a systém jeskyní protkaný záhadnými trny, které se postaraly o zkázu světa. V obou případech se hlavní postava, revenant libující si v krvi (i po chuťové stránce), střetává s tím samým, pravděpodobně řadovým nepřítelem.

Ohyzdný zplozenec pekla se zářícíma očima, démonickými trny na zádech a určitě velice praktickým chobotem, se na vás vrhá se svou obří obouruční sekyrou v případě prvním a neméně zastrašujícím mečem v případě druhém. V repertoáru má sekání, bodání, silné údery a jejich kombinace.

Abyste střet s takovými nepřáteli přežili, musíte využít kotouly a úhyby, střídat rychlé a těžké útoky, naučit se pohyby soupeře a ve správnou chvíli zasadit rozhodující úder. Jen škoda, že zveřejněné video nezobrazuje HUD, takže nevíme, jak důležitá bude práce s výdrží, jak smrtící je jedna nevykrytá rána a nebo kolik toho snesou chobotnatci.

Monster je v Code Vein samozřejmě mnohem více, včetně různých bossů, kterým se však video nevěnuje. Je s podivem, že je hlavní postava na všechno sama. Do teď se totiž hra prezentovala jako solitérní kooperace, kde vám v bojích sekunduje zvolený AI parťák. Možná se jedná o začátek hry/tutoriál, kde jste ještě na další živé duše nenarazili. A možná nebude váš parťák naprostou samozřejmostí.

Code Vein zatím nevypadá vůbec špatně. Zasazení hry do postapokalyptického světa moderní doby je v tomto subžánru poměrně originální a vzhledem k faktu, že další Dark Souls už pravděpodobně nebudou, druhá Bloodborne je zatím jen snem hráčů, pokračoání Lords of the Fallen je v nedohlednu a pravověrní fandové mají Nioh či The Surge již dohrané, je Code Vein jasnou volbou příštího roku pro všechny sebemrskačské dušičky. Ať už hrajete na PC, PlayStation 4 nebo Xbox One.

Tagy: akční upíři bojovka

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.