zavřít

Baldur’s Gate 3 se připomíná teaserem, ale víc se dozvíme až v únoru

Windows Stadia

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Začátek roku je v herním průmyslu typické období sucha, které přináší jen málo zpráv a ještě míň z nich je dobrých. Dívám se na vás, herní odklady! Proto je třeba vzít zavděk i zprávami, které nejsou kdovíjak konkrétní, a tentokrát je tím vyvoleným krátký teaser na Baldur’s Gate 3. Neukazuje žádné nové záběry ze hry, spíš zákulisí vývoje, slibuje ovšem únorovou nálož informací. A návrat jednoho starého známého.

S popiskem: „Něco se chystá.“ se video objevilo na oficiálním twitterovém účtu Baldur’s Gate 3. Chystané RPG od Larian Studios, kteří kvůli jeho vývoji pozastavili vývoj vlastního projektu ze série Divinity, bude podle všeho poměrně ambiciózní. Kromě nahrávání orchestrálního soundtracku a focení na pláži se totiž mezi záběry objevilo i vlastní motion capture. Klasická izometrická RPG obvykle propracovanými animacemi zrovna neoplývají.

Lariani se sami nechali slyšet, že pro ně jde zatím o největší projekt. Budete se do něj moct vrhnout jak sami, tak v kooperativním režimu. Baldur’s Gate 3 příběhově naváže přesně tam, kde Shadows of Amn skončilo, ale zhruba o sto let později. Nabídnout má velkou svobodu, rozhodování s výrazným dopadem, zajímavé parťáky a zapamatovatelné souboje.

Ve videu se navíc v úvodu objevuje krátká citace: „Hodně se toho stalo od té doby, co jsi naposledy navštívil Baldur’s Gate, příteli. Je čas se vrátit.“ Na těchto slovech by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby neměla jednoho konkrétního autora: Podepsaný je pod ní Volo alias Volothamp Geddarm neboli proslulý cestovatel a spisovatel, kterého si můžete pamatovat z předchozích dílů coby vypravěče a také nehratelnou postavu (A ukrást mu akvamarín. Promlouvá můj vnitřní RPG zloděj.).

A to by bylo prozatím všechno. Něco víc nám Larian Studios slibují ukázat 27. února 2020.

Tagy: Baldur's Gate (série) RPG taktická

Zdroje: Twitter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.