zavřít

Zaklínač (The Witcher) ve vylepšené edici

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tak ne datadisk ani konverze na konzole, nýbrž jen předělání nejčastěji kritizovaných vlastností. + O PŘÍDAVNÝCH DOBRODRUŽSTVÍCH

Tak ne datadisk, ani konverze na Xbox 360, ani pokračování. Tím slibovaným velkým překvapením se dnes stalo pouze ohlášení The Witcher: Enhanced Edition, předělané rozšířené re-edice plánované pro Evropu na 16. května. Oproti stávající podobě hry přinese vylepšení toho, na co si hráči nejčastěji stěžovali. Výčet hlavních změn:

  • Technické opravy: nahrávací časy zredukovány o 80% (asi tím myslí oproti základní verzi hry, protože to již řešil patch 1.2), vyšší stabilita na různých PC konfiguracích a řada drobných věcí týkajících se interaktivity / přesnosti při soubojích a další (nové) opravy.
  • 50 nových modelů NPC postav pro větší různorodost obyvatel, abyste pořád nepotkávali ty samé.
  • Geralt i jiné postavy získají přes 100 nových animovaných gest a pohybů těla, což učiní dialogy přirozenějšími. Ze stejného důvodu budou znovu vytvořeny animace obličeje a pohybu rtů.
  • Redesign inventáře a hlavního menu.
  • Součástí balení druhé DVD s D'jinii mod editorem a dvěma rozšiřujícími dobrodružstvími (mody) vyvinutými přímo CD Projektem.
  • Zákazníci ve světě dostanou spolu s hrou též video DVD s dokumentem o vývoji, CD se soundrackem ze hry, další CD s patnácti skladebami inspirovanými hrou, 80-stránkové instrukce, 112-stránková oficiální herní příručka, tištěná mapa herního světa a 50-stránkový příběh od Andrzeje Sapkowského - čili Američané dostanou zhruba to, co bylo v balení původního Zaklínače pro ČR.
  • Překlad do angličtiny již nebude zprzněný (zkrácené texty atd., což ubralo na atmosféře), dabing do němčiny se částečně znovu nahraje.
CD Projekt si tímto neobvyklým krokem (že místo re-edice nedal vydělané peníze na rychlé ukuchtění druhého dílu) a veřejným uznáním nedostatků (na jejichž vyladění předtím jako vývojář-nováček nemohl čekat s vydáním) šplhl u všech hráčů a je na dobré cestě prodat cílený milion kusů za první rok. Na druhou stranu, svému renomé "světového výrobce her" trochu uškodil tím, že tiskovou zprávu doprovodil (low-res) video-rozhovorem s tvůrci v polštině (pouze s anglickými titulky), což nepovažuji za šťastný marketingový krok a divákům to opět připomene "to jsou ti z Východu":


The Witcher Enhanced Edition polské promo video

600 tisíc majitelů staré verze Zaklínače nebude nuceno znovu za Enhanced Edition platit, nýbrž obdrží novinky ve formě zdarma stažitelného updatu.

Také bylo upřesněno, že editor s prvním přídavným modem budou vypuštěny na internet v předstihu (14. března, v angličtině/polštině), druhý mod bude v Enhanced Edition a pak i pro ostatní. Každý přídavek vydrží 2-3 hodiny a nabídne 3-5 úkolů. Ten nazvaný "Cena neutrality" se bude odehrávat v dosud nepoužitém okolí pevnosti Kaer Morhen a přinese nové grafické prvky, erotické karty i flasbacky. "Vedlejší účinky" zahrnou několik možností, jak mod dohrát, a ukáží, jak vytvořit nové dobrodružství - detaily o zápletce obou na fanstránce TheWitcher.cz.

Update 19.2. - CD Projekt nám sdělil, že oba adventure packy pro Zaklínače překládá.
zdroj: PR, fansite

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.