zavřít

Zachrání se Kickstarter Interstellar Marines: Prologue?

Windows

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Tvůrci ambiciózní a sympatické sci-fi akce Interstellar Marines se pustili nedávno na Kickstarter s Interstallar Marines Prologue. Co přesně ten Prologue je, to bohužel minimálně ve videu zas tak dobře nevysvětlili, a ať už je to kvůli tomu, nebo kvůli něčemu úplně jinému, moc hráčů nezaujali. Na Kickstarteru si řekli o 600 000 dolarů. Teď je kampaň skoro u konce a zatím vybrali něco málo přes 126 tisíc. Přičemž zbývají už jen čtyři dny a tvůrci ze Zero Point Software přispěchali na záchranu s novým videem.

Cílem videa by mělo být objasnění a důkladné vysvětlení toho, co to vlastně Interstellar Marines Prologue je. Což o to, to se pánům povedlo a hezky to v deseti minutách vysvětlili, ale pokud jsem něco nepřehlédl, tak vlastně neřekli nic navíc, než co bylo v tom textu na Kickstarteru. A kdo má o zafinancování projektu skutečný zájem, ten si snad přečte i text a nepodívá se jen na video. Snad.

Upřímně nevěřím tomu, že by tohle video mělo Kickstarter Interstellar Marines Prologue zachránit. Chybí jednoduše moc peněz a času je malo. Navíc Zero Point Software nikdo moc nezná, název hry taky není žádná veleznámá značka a spoustě lidí to nic neřekne. Hra, i když z konceptů a povídání vypadá fakt pěkně a sympaticky, není něco, po čem by se mohli všichni utlouct. Kdyby ano, tak už by byl Kickstarter zafinancovaný.

Pokud tenhle Kickstarter prohučí, což je velmi pravděpodobné, tak ještě nemusí být všem dnům konec. Vývojáři jednoduše nedostanou doposud vybrané peníze, ale mohou to někdy zkusit znovu a lépe, sehnat peníze jinde a jinak (dotace, fondy, jiný způsob crowdfundingu), nebo jednoduše sklopit hlavu a jít s prosíkem ze distributory. Nepodařený Kickstarter ale nemusí být nutně k ničemu - může si vás všimnout někdo silný se spoustou peněz, což se stalo v případě hry Retrovirus, která dostala peníze od GameStopu.

Vystřižené scény z natáčení najdete na YouTube.

Jestli nevládnete angličtinou, tak budete mít z videa výrazně menší požitek, ale i tak je tam mnohem víc, než jen dva nerdi, co popisují svou hru. Uvidíte spousty záběrů z konceptů, obrázků i artworků. A jen pro připomenutí, kdybyste si to náhodou chtěli na poslední chvíli rozmyslet a přihodit - Interstellar Marines Prologue je specifický pokus o first person RPG hru s taktickými a kooperativními prvky. Celé je to zasazeno do uvěřitelné a ne zas tak moc vzdálené budoucnosti.

Samotný Prologue bude mít jak singleplayer, multiplayer, tak i kooperativní režim a má vyprávět příběh, který pak povede k jejich zamýšlené Interstellar Marines trilogii. Svého sci-fi hrdinu si ve hře budete moct upravovat dle libosti a Prologue by měl mít i jakousi mocnou AI, která, trošku podobně jako AI Director v Left 4 Dead, dynamicky ovládá počasí. Když budete hodní a budete na video koukat poctivě, tak přijde možná i Shodan ze System Shocku...

Tagy: akční sci-fi RPG multiplayer Kickstarter FPS kooperace first person

Zdroje: Kickstarter,YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.