Wolfenstein: Enemy Territory zrušen!
zdroj: Archiv

Wolfenstein: Enemy Territory zrušen!

11. 2. 2003 21:29 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Šokující zpráva dnes dorazla z Activisionu.

wolfensteinenemyter zdroj: Archiv Chystané pokračování akčního Return to Castle Wolfenstein, RtCW: Enemy Territory bylo totiž definitivně zrušeno. Původní singleplayerová část, která měla nabídnout mise točící se kolem výroby německé superzbraně, se už pravděpodobně neobjeví v žádné podobě, multiplayer má být uvolněn ve formě bezplatného downloadu jako přídavek k existující hře RtCW.

Wolfenstein: Enemy Territory měl představit nový, týmovější styl hry a jeho koncept, který jsme představili v preview, vypadal skutečně velmi lákavě. Kromě obvyklých PR frází nebyl žádný oficiální a pro nás pochopitelný důvod zrušení vývoje oznámen, a tak můžeme jen spekulovat, co se v týmech Mad Doc Software a Splash Damage přesně dělo - Activision pouze uvedli, že: navzdory talentu vývojářů neprobíhal pokrok v singleplayerové části hry tak, jak jsme si představovali. Zrušení projektu pro nás bylo těžké rozhodnutí, ale učinili jsme tak v nejlepším zájmu série Wolfenstein a fanoušků. Příští měsíce se budeme soustředit pouze na vývoj multiplayerové části hry, aby mohla být uvolněna zdarma na internetu.

Update 16:30 - jak jsme se dozvěděli od kolegů z německého Tiscali, zmiňovaný multiplayerový addon nebude v Německu nabízen ke stažení vůbec. Jeho lokalizaci prý nikdo platit nehodlá a americká verze zase obsahuje symboly (hákový kříž atd.) zakázané německou ústavou.

kate

Nejnovější články