zavřít

Wolfenstein: Enemy Territory zrušen!

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Šokující zpráva dnes dorazla z Activisionu.

Chystané pokračování akčního Return to Castle Wolfenstein, RtCW: Enemy Territory bylo totiž definitivně zrušeno. Původní singleplayerová část, která měla nabídnout mise točící se kolem výroby německé superzbraně, se už pravděpodobně neobjeví v žádné podobě, multiplayer má být uvolněn ve formě bezplatného downloadu jako přídavek k existující hře RtCW.

Wolfenstein: Enemy Territory měl představit nový, týmovější styl hry a jeho koncept, který jsme představili v preview, vypadal skutečně velmi lákavě. Kromě obvyklých PR frází nebyl žádný oficiální a pro nás pochopitelný důvod zrušení vývoje oznámen, a tak můžeme jen spekulovat, co se v týmech Mad Doc Software a Splash Damage přesně dělo - Activision pouze uvedli, že: navzdory talentu vývojářů neprobíhal pokrok v singleplayerové části hry tak, jak jsme si představovali. Zrušení projektu pro nás bylo těžké rozhodnutí, ale učinili jsme tak v nejlepším zájmu série Wolfenstein a fanoušků. Příští měsíce se budeme soustředit pouze na vývoj multiplayerové části hry, aby mohla být uvolněna zdarma na internetu.

Update 16:30 - jak jsme se dozvěděli od kolegů z německého Tiscali, zmiňovaný multiplayerový addon nebude v Německu nabízen ke stažení vůbec. Jeho lokalizaci prý nikdo platit nehodlá a americká verze zase obsahuje symboly (hákový kříž atd.) zakázané německou ústavou.

kate

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra GRID (Xbox ONE)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1699 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.