zavřít

Vzpomínky na staré dobré časy adventur

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Internetový časopis AdventureGamers zaměřený (už podle názvu) výhradně na adventury, přišel s Novým rokem také s vyhodnocením nejlepších her pouze v tomto žánru.

Avšak! Nejen, že nejde o vyhlášení nejlepších adventur roku minulého, nejde ani o žádný komerční seznam nejprodávanějších titulů. Následující žebříček sestavil jeden hardcorový hráč, který se pokusil maximálně využít všech svých zkušeností, citu pro spravedlnost a vyvážené hodnocení a nabídnout tak ostatním fanouškům přehled těch "Nej" adventur všech dob. Váš názor se pochopitelně od toho jeho může lišit a proto je zde prostor i pro diskusi. Svá srdce si ale můžete vylít i v komentářích pod touto zprávou ;)

Mezi prvními dvaceti se sice na poslední, ale i tak dobré příčce umístila osm let starý "interaktivní film" Full Throttle, který mnozí z vás jistě znají (bohužel už dnes příliš dobře nefunguje na WinXP), a jejíž pokračováníLucasArts v současné době připravují. O stupínek výše se umístila ještě starší Pepper's Adventures in Time od Sierry (1993). LucasArts však bodují i se svým dalším titulem, kterým jsou oblíbená dobrodružství v Monkey Island 2: Le Chuck's Revenge z roku 1991. Revolution Software se svým Beneath a Steel Sky z r. 1994 obsadili 17. místo. Zatím nejstarší titul Quest for Glory I: So You Want to Be a Hero? (Sierra Online, 1989) se usadil ještě o příčku výše. Detektivní adventura Tex Murphy: The Pandora Directive od Access Software vydaná před sedmi lety je patnáctá. LucasArts se prosadili i s Maniac Mansion (1988), ale krok blíže k vrcholu je opět titul od Sierry - Space Quest IV: Roger Wilco and the Time Rippers z r. 1992. Tuctovým projektem určitě nebyla hra s názvem The Last Express (Smoking Car Production, 1997), když se v tvrdé konkurenci prodrala na 12. místo. Ale na The Longest Journey (1999) od Funcomu, která vyšla také u nás v české verzi, neměla.

Zatímco druhou desítku načínali LucasArts, tu první načala Sierra se svým téměř dvacet let starým titulem King's Quest I: Quest for the Crown (1984). Deváté místo patří legendárnímu detektivovi Sherlocku Holmesovi a hře The Lost Files of Sherlock Holmes od Mythos Software z roku 1992. Osmička se stala osudnou adventuře Sam & Max: Hit the Road (LucasArts, 1993), jejíž pokračování se rovněž chystá (info). Šťastnou sedmičku si získala úžasná hra s názvem Grim Fandango, již rovněž produkovali LucasArts, v roce 1998. Jedenáct let starý Indiana Jones and the Fate of Atlantis pro změnu od LucasArts se autorovi žebříčku však zdál lepší. O rok mladší Gabriel Knight: Sins of the Fathers, tentokrát od Sierry by ale ještě nestačil ani na bramborovou medaili. Tu získávají Revolution se svým Broken Sword: The Shadow of the Templars z roku 1996. Bronz patří desetileté stařence King's Quest VI: Heir Today, Gone Tomorrow (Sierra), stříbro však vybojoval třináctiletý titul The Secret of Monkey Island (LucasArts), u nás vydaný na pár disketách v neoficiální české verzi. Největšího úspěchu, tedy zlaté medaile za nejlepší adventuru, dosáhla další skvělá hra od Lucas Arts - Day of the Tentacle (1993).

Pro každou výše uvedenou hru mají na AdventureGamers vyhrazenu stránku s podrobnými informacemi a obrázky, takže pokud máte zájem vydat se za trochou nostalgie ještě dále, navštivte tento web.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.