Vybíráme z předběžného přístupu: Napoleonské války, umění infiltrace a sci-fi střílečka s tajemnou věží
zdroj: Archiv

Vybíráme z předběžného přístupu: Napoleonské války, umění infiltrace a sci-fi střílečka s tajemnou věží

25. 9. 2017 17:30 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Až na jednu výjimku tvoří tento výběr tituly plné výbuchů napříč různými historickými i budoucími dobami. Vrátíme se zpět do Napoleonských válek, s přimhouřením oka navštívíme druhou světovou, uděláme si vlastní peklo v pseudo Vietnamu a prostřílíme se věží v budoucnosti. Páté kolo u vozu patří neotřelé puzzle hře v měnícím se prostředí krychle.

Holdfast: Nations at War

Bavilo vás rozšíření Napoleonic Wars, které na plné čáře využilo multiplayerovou nadstavbu datadisku Mount & Blade: Warband? Pak by pro vás pořízení Holdfast: Nations at War nemělo představovat sebemenší dilema. Onlineovou řež na souši totiž doprovází i velkolepé námořní bitvy a pěkná grafika. Oba módy jsou bohužel oddělené, takže vás po vyhrané zteči na moři nečeká vylodění a následné krveprolití na zelených pláních. Hra vám však tento nedostatek vynahradí dalšími systémy.

Kupříkladu, jeden server pojme až 125 hráčů, volíte si svou profesi (kapitán, námořník, pěchota, důstojník, zdravotník…) a důraz je kladen především na týmovou spolupráci a historickou přesnost zbraní i výstroje. Třešničkou na dortu je soubojový systém po vzoru Mount & Blade a podpora pohledu z první i třetí osoby. Holdfast si zatím v hodnoceních vede skvěle a denně ho hraje na 1000 hráčů.

Vyvíjí a vydává: Anvil Game Studios | Cena: 19,99 euro | Steam

Holdfast: Nations At War zdroj: Vlastní

Consortium: The Tower

Consortium: The Tower je v pořadí druhá hra z plánované trilogie sci-fi RPG stříleček, ve kterých je postup příběhem plně ve vaší režii. S prvním dílem s prostým názvem Consortium sdílí dvojka grafický styl a uživatelské rozhraní, ale také vaše rozhodnutí. Pokud jste dohráli Consortium, můžete si do The Tower přenést uložené pozice a pokračovat tak ve vámi ovlivněném světě. Dohrání první hry však není nutné. Pokud jedničku přeskočíte a pustíte se rovnou do dvojky, čekají vás unikátní rozhovory, na které byste po portu savů nenarazili.

O co tu jde v první řadě? O svobodu. Jako člen elitní jednotky Consortium jste vysláni do 1,5 kilometru vysoké věže, kterou ovládli teroristé. Vaším úkolem je zachránit civilisty a eliminovat hrozbu, pokud možno nesmrtícími prostředky. Ale je jen na vás, zda budete zabíjet a omračovat, nebo se ze všeho vykecáte.

Za celou hru dokonce nemusíte vůbec vystřelit nebo promluvit jediné slovo. Nemusíte se ani držet rozkazů a klidně můžete přejít na druhou stranu nebo si hrát na dvojitého agenta. Ať už bude vaše cesta jakákoliv, vaše činy formují budoucí dění. Úplně každá postava ve hře má důvod tam být, má nějaké příběhové pozadí i motivy a nikdy tak nevíte, co její smrt, omráčení či záchrana může znamenat. Protože se jedná více o RPG než o ryzí střílečku, nechybí objevování nového vybavení, vylepšování toho stávajícího, úprava postavy a podobně.

Vyvíjí a vydává: Interdimensional Games Inc | Cena: 22,99 euro | Steam

Consortium: The Tower zdroj: Archiv

GUNS UP!

Na levé straně je vaše základna, na straně pravé základna nepřítele. Cíl je v tomto případě jediný – smazat nepřítele z mapy. Hry tohoto ražení nejsou nic nového a zejména mobilní platformy jimi přetékají. Ale GUNS UP! nabízí něco, co se ostatním daří jen málokdy. Hloubku. A příjemnou 3D grafiku.

GUNS UP! je v podstatě normální real-time strategie s prvky tower defense. Na jedné straně si rozšiřujete svou základnu a stavíte v ní obranné mechanismy, zatímco na druhé straně vedete armádu vojáků k vítězství. Postupem hrou si odemykáte nové třídy vojáků, měníte jim vybavení a schopnosti, dostáváte se k mocnějším speciálním útokům atd.

Tahákem GUNS UP! je asynchronní multiplayer. Vašimi nepřáteli jsou reální hráči, ale není nutné být v případě ohrožení u PC. AI se postará o vaši obranu, a až se ke hře vrátíte, shrábnete jen medaile za úspěšné odražení nepřítele. A je to zdarma.

Vyvíjí: Valkyrie Entertainment | Vydává: PlayStation Mobile | Cena: zdarma | Steam

guns up zdroj: Archiv

Black Day

Na pohled normální, ale dobře vypadající střílečka z exotického prostředí. Pod pokličkou se však skrývá poměrně unikátní nápad. Black Day totiž postrádá příběh a nabízí sandbox, kde se vyřádíte po svém. Před vstupem do otevřeného prostředí si sami navolíte počet a typ nepřátel, dostupné vybavení, chytrost protivníků, míru vaší detekce a tak dále.

Jde tak v podstatě jen o test vašich dovedností. Podaří se vám v jediném člověku infiltrovat nepřátelský tábor, splnit generický cíl a vyváznout z toho všeho živí? Tak se do toho pusťte znovu, ale razantně zvyšte počet nepřátel nebo omezte svou výbavu. Pokud vám to jde se samopalem, vyrazte jen s pistolí s tlumičem… A to je vlastně vše. Jedno velké pískoviště na několika mapách se systémem skillů a odemykání nové výbavy.

Vyvíjí a vydává: Helios Production | Cena: 22,99 euro | Steam

black day zdroj: Archiv

Brain Machine

Puzzle her se zapeklitými krychlemi je na trhu tolik, že už prakticky nikoho nedokáží zaujmout. Ohrnout nos nad Brain Machine by však byla obrovská chyba. Nemačkáte tu totiž žádné čudlíky, netaháte za jednotlivé strany, ani nezáleží na aktuálním pohledu na celý puzzle. Krychle je totiž jedno velké myšlenkové bludiště.

V roli malého chlapce bloudíte chodbami jednotlivých stran krychle a hledáte ztracené vzpomínky na svou matku, která zemřela při tragické autonehodě. Jste jen prostý chlapec, proto se se zlomyslnými roboty nemůžete utkat tváří v tvář, ale musíte se před nimi skrývat. Při tom si musíte dávat pozor na pasti, a pokud vám náhodou dojdou možnosti, otočíte polovinou krychle a v mžiku tak změníte své prostředí. Vypadá to pěkně, má to alespoň náznak příběhu a snad to i potrápí mozkové závity.

Vyvíjí: Brainagi Games | Vydává: Youzu Stars | Cena: 4,99 euro | Steam

brain machine zdroj: Archiv

Nejnovější články