Vybíráme z předběžného přístupu: bitky bohů, závody s ovocem a online tahovka bez tahů
zdroj: Archiv

Vybíráme z předběžného přístupu: bitky bohů, závody s ovocem a online tahovka bez tahů

11. 9. 2017 12:05 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Minulý týden byl, co se naší rubriky týče, tím vůbec nejslabším. Vlastně i mimo sekci předběžných přístupů se toho v herním světě zas tolik neudálo a nebýt vydání druhého dílu Destiny na konzolích, tak by snad ani nebylo co zbrusu nového hrát (ne, že by ale řada restů nebyla dostatečně dlouha...). Výběr tedy tentokrát nebyl moc složitý, a až na jednu výjimku by se dal označit za multiplayerový speciál. Jedinou hrou čistě pro jednoho hráče je budovatelský manažer vysoké školy. Jinak si ve více hráčích zazávodíte v motokárách, zastřílíte v gravitační aréně, namlátíte božské tlamy a zastřílíte v real-time tahovce.

Academia: School Simulator

Asi i vám už někdy škola připomínala vězení. Člověk je tam prakticky neustále, vycházku má jednou denně, musíte se přidat do gangu, abyste nebyli jako podivíni první na ráně… A ve výsledku se vlastně máte hůř než vězni. Ti se najedí zdarma, dny tráví ping-pongem a dalšími hrami, jídlo mají zdarma a celkově mají lepší bydlení než studenti na kolejích. Podobnost těchto dvou institucí není jen v realitě, ale i mezi jejich počítačovými zástupci Academia: School Simulator a Prison Architect.

Podobnost těchto her je vizuální a funkční. Obě hry využívají stejné systémy při stavbě budovy, rozdělení místností, management zaměstnanců atd. Důvod je poměrně prostý. Na Academia totiž pracuje člověk, který se postaral o grafickou stránku Prison Architect. Navrhujete učebny, jídelnu, učitelské kabinety, ředitelskou kancelář a záchody, najímáte různě zkušené vyučující a školníky, řešíte, jaké se bude podávat jídlo, a tak dále. Vaším cílem je vybudovat příjemné školní prostředí, které bude se svým státním rozpočtem v zelených číslech.

Vyvíjí a vydává: Squeaky Wheel Studio Inc | Cena: 19,99 euro (do 15. září 15,99 euro) | Steam

academia zdroj: Archiv

Fight of Gods

Street Fighter, Tekken, Mortal Kombat… To jsou všechno jména bojovek, které kdysi dobyly svět a jsou hrané do dnes. Ale možná nadešel čas, kdy tyto a další tituly budou muset ustoupit a smeknout před novinkou Fight of Gods, kde si to mezi sebou rozdají samotní bohové a další mýtické postavy ze současnosti i dávné historie.

Konečně se tak dočkáme odpovědí na nejstarší otázky vůbec. Ze souboje na život a na smrt vzejde jako vítěz severský bůh Ódin, nebo bůh blesků Zeus? Koho z nich by spráskal Mojžíš? A jak by dopadl „mírový“ souboj Ježíše s Buddhou? Odpověď leží na čtyřech tlačítkách gamepadu, kterými rozdáváte smrtelné rány a rušíte ty příchozí. Ani jednotlivá bojiště nezaostávají svou epičností za mytickými bouchači. Je libo bitka na Olympu, uprostřed vesmíru nebo snad v samotném Ráji? No, Fight of Gods asi nebude nic pro věřící…

Vyvíjí: Digital Crafter | Vydává: PQube Limited | Cena: 7,99 euro | Steam

fight of gods zdroj: Archiv

All-Star Fruit Racing

Patříte mezi hráče, kteří si vždy chtěli zahrát ztřeštěné závody Mario Kart, ale nechtělo se vám kvůli tomu pořizovat konzoli od Nintenda a na počítačích jste nenašli adekvátní náhradu? Pak se právě na vás usmálo štěstí v podobě podobně laděného závodění All-Star Fruit Racing. Takže, připravte ovladače pro sebe a kámoše, upevněte nervy a jde se soutěžit!

All-Star Fruit Racing má vše potřebné – šílené tratě, pěkné buginy, speciální schopnosti a velkou spoustu zatáček, kterými se jezdí zásadně dveřmi napřed. Tvůrci slibují pět různých ostrovů s 21 tratěmi, tři buginy s obrovskou škálou úprav, pět závodních formátů (kariéra, šampionát…) s pěti herními módy (eliminace, dragy…) a 22 unikátních jezdců. To vše si můžete dát sami, ve čtyřech hráčích na jedné rozdělené obrazovce nebo v osmi online.

A o co jde s tím ovocem? Zatímco Mario, Link, Bowser a další sbírají na trati různé power-upy, v All-Star Fruit Racing sbíráte čtyři druhy ovoce. Každé ovoce vám plní jednu z nádrží na zádi vozidla, a jakmile je plná, vyprázdníte ji pro použití speciální schopnosti. Když si chvilku počkáte, můžete jich vyprázdnit více najednou pro vytvoření komba. Je vám asi jasné, že všechny čtyři nádoby dohromady rozpoutají hotové peklo na obrazovkách soupeřů.

Vyvíjí a vydává: 3DClouds.it | Cena: 14,99 euro | Steam

all-star fruit racing zdroj: Archiv

Insidia

Tahovým hrám se teď daří. Povedený druhý XCOM se konečně dočkal velkého datadisku War of the Chosen, a dokonce i Mario se dočkal své velice nepravděpodobné, ale skvělé tahovky s králíky. Bohužel se tento typ her úplně nehodí pro kompetitivní multiplayerová klání, protože by i s časovým limitem na tah trval věčnost. Insidia tento problém řeší simultánními tahy.

Poměrně příjemná grafika zachycuje jednu z dalších postapokalyptických realit, kde si to rozdají dva čtyřčlenné týmy složené z nechutných mutantů, šílených pankáčů, parních rytířů a dalších zplozenců apokalypsy. Navolte si svou skvadru, skombinujte schopnosti jednotlivých šampionů, v tahovém souboji ovládněte klíčové pozice bojiště a zničte nepřátelskou základnu. Souboje jsou sice tahové, ale oba hráči hrají najednou, což vyvolává zajímavě složitý chaos.

Díky tomu by Insidia měla slušně odsýpat, a kdybyste se náhodou dostali do patové situace, patnáctiminutový limit se postará o brzký konec. Hra je navíc zcela zdarma, takže nemusíte vůbec váhat s jejím vyzkoušením. Za 18 euro si můžete přikoupit balíček, který vám zajistí boost zkušeností, přístup ke všem hrdinům, čtyři skiny a obnos herní měny.

Vyvíjí a vydává: Bad Seed | Cena: zdarma (balíček vylepšení 17,99 euro) | Steam

insidia zdroj: Archiv

HIVE: Altenum Wars

A jsme u poslední multiplayerové vyvražďovačky, kterou nabídl minulý týden. Ale nebojte, sice je to dnes samá onlinovka, ale i HIVE: Altenum Wars má hodně co nabídnout. Nevypadá tedy bůhví jak hezky, ale nabízí poměrně netradiční arénu. V 2.5D provedení se v až deseti hráčích necháte zavřít do obřího hexagonu, ze kterého unikne jen jeden ze dvou týmů.

Hlavu vám nezamotá nabídka čtyř hratelných ras, spousta zbraní, ani speciální schopnosti, které se dají dále upravovat, ale samotný hexagon. Je totiž rozdělený do šesti trojúhelníků, z nichž každý má vlastní pravidla gravitace a rozložení plošinek. Díky tomu nabírají už tak dost frenetické souboje na obrátkách. Plnit se olovem pak nemusíte jen po internetu, ale klidně i doma na gauči (stále však ve hře!). A pokud nebudete mít náladu ubližovat přátelům, můžete se sami nebo s kamarádem pustit proti hordám AI nepřátel.

Vyvíjí a vydává: Catness Game Studios | Cena: 5,99 euro (do 15. září 4,79, euro) | Steam

hive zdroj: Archiv

Nejnovější články