zavřít

Virtuální zvrhlosti v Sims Online

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ačkoliv titul Sims Online nějakých výrazných komerčních úspěchů nedosahuje, začíná se o něm nyní mluvit zase trochu více.

Důvod? Každý si totiž motto hry "Be Somebody. Else" může vyložit po svém, a tak herní svět Simáků začínají sužovat neduhy typu virtuální kriminality a různého obtěžování. Na CNN tomuto jevu věnovali celý článek, ve kterém se vyjadřují zástupci tzv. Sims Mafie i různí odborníci a psychologové. Osobně příliš nechápu, proč výskyt podobných věci ve hře někoho překvapuje. Hned na začátku bylo přece jasné, že lidé si v Sims Online nebudou chtít jen stavit domečky, věnčit psy z pixelů a pořádat nudné virtuální party.

Maxis do titulu nezahrnul žádné skutečné zbraně, které by nahrávaly násilnickým povahám, ovšem hráč je člověk vynalézavý a snadno si poradí. Organizovaná skupina zvrhlých Simáků vám udělá v příbytku paseku i holýma rukama. Pochopitelně, klasickým hráčům podobné nájezdy vadí, ale ani v jiných on-line hrách nejsou záškodníci a player killeři ničím až zas tak výjimečným. Odborníci poukazují na to, že čím je hra realističtější a čím více v ní trávíte času, tím více se hranice mezi vaším skutečným světem a hrou ztenčuje. Pochopitelně, případy virtuálních závisláků známe všichni, stačí se třeba rozhlédnout kolem sebe (v Americe na toto téma dokonce vyšla i odborná publikace). Maxis každopádně bude herní svět hlídat a uživatelům, kteří obtěžují ostatní, přinejhorším i odstaví účet. Do Sims Online se doposud zaregistrovalo asi 100 000 nadšenců.

Bonus: Udělejte si Sim Persona Test a zjistěte, jak moc zvrhlí byste byli ve světě Sims Online :)

zdroj: CNNhomepage

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.