zavřít

V DiRT Rally 2.0 usednete do Alpiny, Quattra i Porsche

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Příští rok se dočkáme minimálně jedné skvělé závodní hry. Tedy takový je můj předpoklad, že se DiRT Rally 2.0 po povedené jedničce nemine úspěchu. Tvůrci z Codemasters zapracovali na spoustě aspektů, vylepšili je a rozšířili. Přidali vozidla a lokace. Dokonce se sahalo do jízdního modelu.

DiRT Rally 2.0 nemohou chybět ikonická vozidla z historie závodů rally. Tuto skutečnost demonstruje nové video nazvané Through the Ages, které slibuje nádherný stroj Alpine A110 z 60. let, Ford Escort Mk II ze sedmdesátek, Audi Sport Quattro z osmdesátek a Subaru Impreza 1995, kterou pilotoval sám velký Colin McRae.

Na přelomu tisíciletí to samozřejmě neskončí, povozíte se i moderními speciály. S těmi všemi navštívíte mimo jiné Nový Zéland, Austrálii, Španělsko a Novou Anglii. Další video se zabývá změnami, z nichž mezi ty nejzajímavější patří přepracování povrchů a interakce pneumatik s nimi.

Velkou novinkou tohoto dílu bude jistá míra deformace trati. Nyní bude záležet na tom, kolikátí přijdete na řadu. První závodníci budou na šotolině zápasit s velkou vrstvou prachu a štěrku, zatímco těm posledním bude tvrdá uježděná cesta víc ničit auto.

„Optimální pozice pro projetí erzety je mezi 5. a 10. místem, kdy je většina prachu pryč, ale povrch ještě není tak tvrdý, aby vám zruinoval vozidlo nebo vás vyhodil z rytmu,“ říká Jon Armstrong, rally konzultant v Codemasters.

Budete muset přizpůsobit svůj jízdní styl vaší startovní pozici, dokonce byste měli zvolit i jiné nastavení vozu. 22. února se ukáže, jestli tato novinka bude skutečně mít tak velký dopad na ovládání a celou hratelnost, jak to zatím zní. DiRT Rally 2.0 vyjde na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One.

 

Tagy: rallye simulator rallycross

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.