Studentský projekt předělává uživatelské rozhraní Alpha Centauri
zdroj: tisková zpráva

Studentský projekt předělává uživatelské rozhraní Alpha Centauri

1. 12. 2015 10:36 | Téma | autor: Honza Konfršt |

Modifikace hry lze pojmout mnoha způsoby. Jedni překopávají základní mechanismy hry, jiní autoři modifikací se však drží při zemi a své úpravy zaměřují spíše na detaily, například na jisté grafické prvky. Spíše do druhé skupiny spadá projekt studenta Marylandské univerzity Keegana Chuay, který se pod dohledem a Davea Inscoreho pustil do obnovy uživatelského rozhraní kultovní sci-fi strategie Sid Meier's Alpha Centauri.

Úvodní upozornění na stránkách projektu hovoří jasně – nejedná se o modifikaci hry nebo jejích pravidel, protože ta časem nezestárla. Jde o pokus navrhnout a kompletně předělat uživatelské rozhraní, které je podle Keegana Chuay zastaralé.

Ať už se hodnotíte UI jakkoli, více intuitivní varianta by určitě od věci nebyla. Podstatné navíc pro řadu fanoušků hry může být, že na studentský projekt dohlíží výše zmíněný Dave Inscore, protože právě on byl ve Firaxis odpovědný za uživatelské rozhraní původní verze SMAC. Šance, že bude nové rozhraní respektovat nejenom estetické hledisko, ale i zákonitosti hry, je tedy poměrně velká. Pokud Chua projekt dotáhne do konce. Na navrhované změny se můžete podívat jak na oficiálním blogu, tak i na videu.

Nejnovější články