Srpnové recenze na Games.cz: Kdo si vysloužil 3/10 a kdo 10/10?
zdroj: foto: vlastní zdroj redakce

Srpnové recenze na Games.cz: Kdo si vysloužil 3/10 a kdo 10/10?

2. 9. 2021 16:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Měsíc se s měsícem sešel a je naší povinností zrekapitulovat naše srpnové recenze. Nebylo jich vůbec málo a rozdali jsme jak nejvyšší možné známky, tak ty pěkně škaredé. Ale i přes velké množství recenzí videoher jsme se rozhodli tuto rubriku ještě rozšířit. Nově tu tak najdete i naše recenze deskovek!

Svoboda 1945: Liberation – 8/10 (PC)

„Svoboda 1945 umí všechno – napnout, dojmout, poučit, pobavit. Že to dokáže na pozadí nesmírně složitého tématu krvavých a zmatených poválečných let v československém pohraničí, je obdivuhodné. Jen škoda mdlého ústředního tajemství a skutečnosti, že po dohrání budete chtít víc,“ říká Vašek Pecháček ve své recenzi.

zdroj: vlastní video redakce

Tribes of Midgard – 7/10 (PS5)

„Tenhle dort pejsek s kočičkou trochu přehnali. Tribes of Midgard by mohl být velmi dobrý survival, potřebuje ale vyladit hratelnost a tolik neplýtvat hráčovým časem. Je teprve na počátku svojí cesty, takže uvidíme, kam jej autoři zavedou,“ míní Pavel Makal v recenzi.

zdroj: PlayStation

F1 2021 – 8/10 (PC)

„F1 2021 se opět daří o pověstný chlup zlepšit ve všech směrech. Poprvé nabízí i kariérní divadýlko inspirované dramatickými dokumenty ze zákulisí Formule 1, čímž se jí daří “prodat” všechny aspekty královny motorsportu. Hlavně vás ale svým návykovým jízdním modelem donutí utopit na virtuálních okruzích desítky hodin,“ slibuje Václav Rybář.

zdroj: Codemasters

Chernobylite – 7/10 (PC)

„Hra s kvalitním příběhem, výbornou atmosférou a povedenou střelbou, ale také stereotypními misemi a řadou zejména nebojových mechanik, které by si zasloužily komplexnější zpracování. Výsledek je nicméně zábavný a pokud nebudete čekat ve všech ohledech ryzí dokonalost, za váš čas stojí,“ míní Jan Slavík.

zdroj: The Farm 51

Warhammer 40,000: Battlesector – 6/10 (PS4)

„Warhammer 40,000: Battlesector je průměrně zábavnou tahovou strategií s poctivou grafikou a solidní kampaní. Případnou přidanou hodnotu najdou hlavně fanoušci tohoto univerza, ale pro nováčky může být ubíjející ona nepřístupnost a neochota vysvětlovat dějové pozadí. Stejně jako nekonečné nepřátelské tahy,“ zoufá si Jakub Špiřík.

zdroj: Slitherine

Foreclosed – 3/10 (PC)

„Foreclosed vypadá pěkně a kdesi hluboko v něm lze rozeznat pár zajímavých příběhových nápadů, ale to je bohužel všechno. Prachmizerná hratelnost proložená plytkým vyprávěním si doporučení vysloužit nemůže,“ varuje ve své recenzi Jan Slavík.

zdroj: Merge Games

Hell Let Loose – 8/10 (PC)

„Hell Let Loose hrdě vyplňuje pomyslné středové pole mezi svátečními a hardcore autentickými druhoválečnými střílečkami. Po právu se tak řadí do síně slávy se svou pozicí pevně ukotvenou. Není zdaleka bez chyb, ale má za sebou nesmírně oddaný tým, který hru neustále zvelebuje,“ raduje se Mars Vertigo.

zdroj: Archiv

Boyfriend Dungeon – 5/10 (PC)

„Vizuální novela dvou polovin – nevýrazné, neobratné a obyčejné příběhové a nepříliš zábavné akční. Dohromady bohužel jen průměrná, snadno zapomenutelná záležitost,“ píše ve své třetí srpnové recenzi Jan Slavík.

zdroj: Kitfox Games

Assassin's Creed Valhalla: The Siege of Paris – 5/10 (PC)

„The Siege of Paris je pro Valhallu více téhož, s občasnými nadějnými záblesky stealthovosti starších dílů Assassin’s Creed. Tuhle naději ale bohužel vždycky zadupe do země tuna nezajímavého, repetitivního obsahu, který se rychle přejí a stejně ho potom ještě spousta zbyde,“ tvrdí přehlcená Šárka Tmějová.

zdroj: Ubisoft

Ghost of Tsushima: Director's Cut – 9/10 (PS5)

„Výborný přídavek pro výbornou hru. Director’s Cut toho, alespoň na PS5, nedělá málo a celý nový ostrov Iki nabízí kvalitní vyžití na řadu hodin,“ říká nadšený Adam Homola.

zdroj: Sucker Punch

Black Book – 7/10 (PC)

„Nízký rozpočet v tomhle případě nevadí. Black Book je velmi dobrá karetní záležitost, která českého hráče okouzlí o to spíš díky svému podmanivému zpracování slovanské mytologie,“ soudí Pavel Bareš v recenzi.

zdroj: Gearbox

Psychonauts 2 – 10/10 (XSX)

„Psychonauts 2 zvládli obnovit moji víru v jinak notně vyčpělý žánr 3D skákaček. Kreativní vulkán chrlící nápady umí rozesmát, dojmout i donutit k zamyšlení, ale především nikdy nenudí,“ jásá Šárka Tmějová.

zdroj: vlastní video redakce

Twelve Minutes – 5/10 (XSX)

„Skvělý nápad, hrozné provedení. Zprvu napínavý příběh se velmi rychle propadne do šedého bahna frustrující repetice a zkoušení všeho na vše. Připočtěte bezbarvé herecké výkony nezajímavých postav a vyjde vám hra, které nechcete věnovat ani těch 12 minut,“ neskrývá své zklamání Pavel Makal.

zdroj: Microsoft

 

DESKOVÉ HRY

Symbaroum – recenze „švédského D&D“ v jediném hlubokém lese

„Pokud vás láká premisa temného Davokaru a civilizace dřímající pod jeho kořeny, nemáte co řešit. Zatněte zuby, nažhavte discord a vyrazte hvozdu vstříc. Bude to stát za to,“ říká Pavel Bareše.

Symbaroum zdroj: Foto: Free League

Duna: Impérium – videorecenze velkolepé písečné strategie

Duna: Impérium herně nápadně připomíná nedávno recenzovanou českou pecku Ztracený ostrov Arnak, ale jestli je lepší, zjistíte v naší videorecenzi.

zdroj: vlastní video redakce

Útěk z vězení – recenze třeskutého úniku

„Upřímně je pro mě Útěk z vězení velkým překvapením. Hra, od které nikdo nic nečekal, prvotina od neznámého studia Bamman Games, v češtině vydaná pod značkou Blackfire. Hledáte do sbírky hru, která dokáže přes svou jednoduchost vyčarovat pěknou atmosféru a hráče napasovat do rolí vězňů tak přirozeně, až je to samotné překvapí? Pak jste na správné adrese,“ píše ohromený Alladjex v recenzi.

Útěk z vězení zdroj: Vlastní foto autora

Hadriánův val – recenze jedné z nejsložitějších a nejlepších flip & write her

„Přiznám se, že jsem od Hadriánova valu nic nečekal. Množství akcí bylo zastrašující a jméno Bobby Hill je v deskoherním světě prakticky neznámé. To už ale neplatí. Hadriánův val patří k největším překvapením letošního roku,“ zaznívá v recenzi Patrika Hajdy.

Hadriánův val zdroj: Vlastní foto autora

Nejnovější články