Slibovaný nový Titanfall je zřejmě zrušený, místo něj dorazí další Star Wars
zdroj: Respawn

Slibovaný nový Titanfall je zřejmě zrušený, místo něj dorazí další Star Wars

15. 5. 2020 13:35 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Respawn Entertainment stojí mimo loňského Star Wars Jedi: Fallen Order třeba za sérií Titanfall, z jejíhož světa pochází také populární free-to-play battle royale Apex Legends. Všem fanouškům obřích robotických obleků šéf studia Vince Zampella přislíbil, že se do něj brzy budou moct vrátit, nyní se ale zdá, že je slibovaný titul zrušený. Nebo je minimálně jeho vývoj pozastaven.

„Momentálně na žádné hře ze série Titanfall nepracujeme. Ale vždycky máme tu možnost,“ prohlásil spoluzakladatel a současný šéf Respawnu Vince Zampella v rozhovoru pro IGN u příležitosti desátého výročí založení firmy. Ještě na začátku loňského roku přitom tweetoval, že Respawn s Titanfallem pro rok 2019 ani zdaleka není hotový. Máme tu květen 2020 a kde nic, tu nic.

Po překvapivém vydání Apex Legends se o Titanfallu zmínil i šéf vydavatelství Electronic Arts, Andrew Wilson, který o novém „prémiovém“ titulu prohlásil, že bude v rámci značky velmi netradiční. Zřejmě byl tak moc netradiční, že si EA nebylo jisté, zda by vydělal dost peněz a svrchu ho zařízlo, ale také je možné, že se v Respawnu zrovna chtěli věnovat jinému projektu.

zdroj: Respawn

Zampella má pro sérii Titanfall stále slabost – aby taky ne, když to byla první hra po osamostatnění od Activisionu. „Můžete si všimnout, že něco z toho světa prosakuje do Apex Legends. V budoucnu bych se určitě chtěl dočkat nějakého zmrtvýchvstání. Uvidíme, jestli se nám to podaří,“ tvrdí v rozhovoru. Apex Legends se odehrává ve stejném světě, ale jiném časovém období než Titanfall.

První dva díly Titanfallu si v recenzích vysloužily vysoké známky, nešlo ale o kdovíjaké prodejní hity, alespoň na poměry EA ne. Vydavatel byl ovšem velmi spokojen s dvěma loňskými výtvory Respawnu – Apex Legends a Star Wars Jedi: Fallen Order. Druhé jmenované bylo prý trochu uspěchané kvůli Epizodě IX a Mandalorianovi, i tak to ale stačilo na nadšená hodnocení a 10 milionů prodaných kopií.

zdroj: Respawn

A právě úspěch ostatních her Respawnu může mít podíl na tom, proč se Titanfall v blízké době nevrátí. Studio nemá k ruce nekonečný počet lidí a proslýchá se, že většina z nich momentálně pracuje právě na pokračování soulsovky říznuté metroidvanií z prostředí Hvězdných válek.

Za prodejní debakl Titanfallu 2 si přitom EA může tak trochu samo, protože nechalo střílečku s roboty vyjít jen týden po Battlefieldu 1, který se sice neprodává jako rohlíkové Call of Duty, ale šel na odbyt minimálně stejně dobře jako koblihy s marmeládou a zvládl akci s mechy výrazně zastínit.

A tak zatímco další Battlefield dorazí příští rok, na pokračování Titanfallu si zřejmě počkáme ještě mnohem déle.

Nejnovější články