zavřít

Nový Titanfall jen tak nebude, Respawn se soustředí na Star Wars a Apex Legends

PlayStation 4 Windows Xbox 360 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Popularita Apex Legends sice po raketovém startu klesla, studio Respawn ale rozhodně nehází flintu do žita. Včera oznámilo plány pro nadcházející druhou sezónu a rozhodně hodlá pokračovat ve svých snahách zlepšit hráčský zážitek ze své battle royale. S těmi snahami se ale pojí menší nepříjemnost pro všechny fanoušky původních Titanfallů. Trojky se totiž kvůli tomu jen tak nedočkají.

Výkonný producent Respawnu Drew McCoy na Redditu vyjasnil některé záležitosti kolem chodu studia. To totiž kromě úspěšné battle royale pracuje také na singleplayerové příběhovce Star Wars Jedi: Fallen Order. Na hrách dělají dva oddělené týmy, a přestože je úspěch Apex Legends trochu zaskočil, na vývoj dalšího obsahu rozhodně nepřetahují pracovní sílu z jiných projektů, a to ani ze Star Wars.

Zároveň ale všechny plány kolem dalších her z univerza Titanfallu odsouvají na neurčito, aby se podpoře Apexu mohli naplno věnovat. Titanfall 3 není oficiálně oznámený, šéf Respawnu Vince Zampella nicméně na začátku roku sliboval, že se fanoušci do tohoto světa letos podívají ještě jinak než prostřednictvím Apex Legends. Nejspíš ano, ale později, než se původně zamýšlelo.

A jaké změny tedy Respawn chystá pro druhou sezónu Apexu? McCoy slibuje třeba lepší battle pass, který napoprvé mnoho fanoušků zklamal svým nepříliš dechberoucím obsahem. Začátek každé nové sezóny by měla doprovodit nová legenda a zbraň. Měnit se ale bude i mapa King’s Canyon. Konkrétní detaily chtějí tvůrci představit na akci EA Play v červnu. To je ta tisková konference, co se odehrává během E3, ale nemá s ní oficiálně nic společného.

Zároveň se prý snaží řídit ohlasy hráčů během první sezóny. Mezi obvyklou kritiku patří stížnosti, že do Apex Legends přibývá málo nového obsahu a updaty nejsou dostatečně časté, aby udržely hráčskou pozornost. Také pracují na opravě některých známých problémů, ať už jde o lagy na začátku zápasu, vypadávající zvuk, nebo množství cheaterů, proti kterému bojují třeba HWID banováním.

Rozhodně ale nemáte očekávat obsáhlé patche každý týden. V průběhu sezóny Respawn samozřejmě bude opravovat chyby a ladit vyváženost zbraní a legend, u velkých změn ale chce, aby měly nějakou váhu. A taky ve hře třeba nějakou chvíli vydržely, takže kadence updatů se ani do budoucna nejspíš příliš nezmění.

Alespoň zaměstnancům studia nehrozí vyhoření kvůli neudržitelnému pracovnímu tempu, jemuž podle výpovědí lidí z Epic Games čelí tvůrci konkurenčního Fortnite. Spoustu hráčů ale pochopitelně spíš než zdraví vývojářů zajímá, co je ve hře nového.

Tagy: online akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka Titanfall battle royale

Zdroje: Reddit

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.