zavřít

Shrnutí recenzí PC verze Devil May Cry 4

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Trojice magazínů se shoduje v názoru na grafiku i nemožnost ovládání na klávesnici.

Únorová konzolová verze akce Devil May Cry 4 u nás obstála na výbornou (8/10, recenze), nabízí se proto otázka, zda se pochvaly dočkala i nedávno vydaná PC verze, jejíž vlastnosti jsme již rozebrali a stejně tak jste si ji mohli i sami vyzkoušet. Jak si tedy PCčková verze DMC4 stojí?

Recenzenti se předně shodují v tom, že nemá smysl ji hrát na klávesnici. Zatímco u PC verze Resident Evil 4 si šlo oprávněně stěžovat na absenci myši, konzolová rubačka jako Devil May Cry 4 není na nic podobné stavěna a pokud ji na gamepadu dáte šanci, zjistíte ostatně, že jeho tlačítka jsou pro vytváření komb a akční scény jako dělané.

Od hraní na klávesnici vás sice nic neodrazuje, ale ani ti nejlepší prý nebudou mít šanci, zvlášť pak při zapnutí čerstvě přidaného turba, které jen uspíší nálety protivníků na vaši postavu. Podobný efekt má i nový mód "Legendary Dark Knight", jehož přidaná hodnota též spočívá v neustávajících hordách nepřátel, valících se ze všech stran. Tedy možná něco, co by asi spíš ocenilo tvrdé fanouškovské jádro, kterým jsou bezpochyby přecejenom majitelé konzolí.

Největší změnou oproti konzolové verzi je proto značně vylepšená grafika, kterou samozřejmě plně doceníte jen na high-endových PC při plných detailech a využití DX9 nebo ještě lépe DX10 módu. Devil May Cry 4 sice prý nepatří mezi hardwarově nejnáročnější, přesto se vyplatí před spuštěním využít přidaného testu výkonnosti a nechat si od hry poradit vhodné nastavení. A protože průměrná známka se i v případě PC verze rovná 8/10, lze nejspíš jen souhlasit s Gamespotem, pakliže říká, že Devil May Cry 4 je jednou z nejlepších věcí, které Capcom pro PC za poslední roky udělal.


Devil May Cry 4 záběry z hraní PC verze

Devil May Cry 4 pro PC u nás vyjde v polovině září (předobjednávka) - více o hře v našem zpravodajství.
zdroj: IGN, Gamespot & Strategy Informer via VE3D

levis

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.