zavřít

Shrnutí první recenze Fallout 3

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Noty má sice napsány poměrně odlišně, ale hudba zůstala stejná, parafrázoval hodnocení francouzský časopis.

Vůbec prvním světovým časopisem, který v předstihu dokázal zhodnotit Fallout 3, se stal francouzský PC Jeux. Vyřkl skóre 93%, protože, jak tvrdí, dřívější obavy, že by hra mohla být jen převlečeným Oblivionem do postapokalyptické doby, prý byly totálně mimo mísu. Veteránům předešlých dílů má stačit pár hodin k tomu, aby přišli na chuť i trojce, která zachovává duch celé série a jejíž hlavní změny spočívají spíš v technickém zpracování. Nováčci se zase nemají cítit úplně ztraceni díky nemnoho odkazům na předchůdce.

Na druhou stranu, recenzent PC Jeux velmi lituje faktu, že se hra bere příliš vážně a že ztratila porci humoru až ironie, oblíbenou to vlastnost Falloutů. Reference na filmy či někdy zvrácené konverzace s NPC jsou zkrátka pryč. Fallout 3 jinak moc nenapravil z The Elder Scrolls pošramucenou reputaci Bethesdy, co se týká schopnosti vypouštět dokonale vyladěné tituly. Ani tahle hra prý není bezchybná a setkáte se v ní s kolizními problémy, špatným pathfindingem i nasvícením, ale nedochází k tomu zase tak často, aby na tom padal hráčský zážitek.

Úkoly jsou docela rozmanité a některé zkompletujete jen zalhaním o tom, co jste ve skutečnosti provedli. Nejedná se tudíž zdaleka jen o vyhlazení všeho na obrazovce, což PC Jeux dokádá příkladem questu, v němž musíte projít několika zkouškami pro autora knihy o přežití. To sestává z ozáření radioaktivitou a ukradení Ústavy Spojených států amerických, abyste v tom zabránili povstalcům. Slova chvály zazněla i na adresu svobodné volby cesty k cíli, buď hrubou silou nebo šikovnou výřečností. A závěr? "Odhlédneme-li od absence humoru, třetí díl je excelentním RPG a dobrým Falloutem. Jeho noty jsou sice napsány poměrně odlišně, ale hudba zůstala stejná."

Fallout 3 vyjde pro PC, PS3 a X360 30. října, u nás s českými titulky od Cenegy Czech (předobjednávka) - více v předešlém zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
První krůčky ve Fallout 3  [1.10.2008 14:14 - mart]
Putování skrze Fallout 3 s dobrou karmou  [28.9.2008 17:17 - mart]
Útěk z krytu ve Fallout 3  [30.8.2008 16:16 - levis]

zdroj: NMA, thx Braveman

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.