Rozruch okolo Project Gotham Racing 2
zdroj: tisková zpráva

Rozruch okolo Project Gotham Racing 2

19. 11. 2003 14:14 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Očekávaný xboxový titul s názvem Project Gotham Racing 2 se už v některých částech světa prodává (v USA), jinde teprve na své vypuštění do obchodů čeká (v Japonsku a Evropě se objeví v listopadu) a někde už se dokonce potýká s lidmi, kteří by jej nejraději zakázali dřív, než se do těch obchodů vůbec dostane.

Naposledy zmíněná napjatá situace panuje v Austrálii, kde se některým vlivným lidem pracujícím v oboru bezpečnosti silnic zdá, že titul, který hráče mj. zavede právě do ulic hlavního města Austrálie - Sydney, příliš oslavuje rychlost a výkon vozů. Jde o klasický konflikt názorů, kdy strana odpůrců tvrdí, že má taková hra neblahý vliv na chování jedince a dává špatný příklad mladým lidem.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Přitom her jako je tato, je spousta a kromě toho, původního titulu se za poslední dva roky v Austrálii prodalo přes 50 tisíc a nikdo si nestěžoval, tak proč by nyní měla být Austrálie výjimkou a PGR2 neprodávat? Tuto otázku si klade zřejmě nejen marketingový manažer, Nick Segger, ale jistě i spousta jiných lidí. Project Gotham Racing 2 totiž podle jeho slov není o jízdě v ulicích města, ale o závodění. Tvůrci si prostě jako kulisy pro své závody vybrali mimo jiná města právě Sydney, ovšem s tím, že jsou ty ulice prázdné, odříznuté od ostatního provozu a naprosto bez chodců. No nevím, náš stát patří co se nehodovosti týče k prvním na světě, ale že by to bylo vlivem podobných her, se mi moc nezdá. Jak je vidět, asi si budeme muset pomalu zvykat, že se budeme s podobnými případy setkávat čím dál častěji a možná i v čím dál nepochopitelnějších souvislostech.

Pro příznivce titulu však mám ještě zajímavější informaci. Společnost Malaco Music Group totiž oznámila, že spolu s druhým dílem oblíbené série od Microsoftu vydá i tři kompilace CD soundtracků. Každé CD má pokrýt jiný styl hudby - Hip-Hop, Alternative Rock, Electronica a obsahovat 15 nejžhavějších hitů ze hry různých interpretů. Fanouškové si proto budou moci vybrat, které z nich jim bude bližší.

zdroj: BluesNewsSMH, PR

korgull

Nejnovější články