Říjnové recenze na Games.cz: Nové Far Cry i návrat Crysis
zdroj: Foto: Ubisoft

Říjnové recenze na Games.cz: Nové Far Cry i návrat Crysis

1. 11. 2021 16:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Máme tady listopad, ale ještě než se vrhneme vstříc novému měsíci, je čas na rekapitulaci toho předchozího. Říjen byl herně poměrně úrodný a recenze nebyly pozadu. Tak si pojďme ten podzimní nášup hezky protřídit!

Encased – 8/10 (PC)

„Bohaté, příběhově skvěle zvládnuté RPG inspirované klasickými Fallouty. Nabízí spoustu možností, jak hrát, máte v něm pozoruhodnou míru svobody. Jen kdyby si někdo dal trochu víc práce se zvukovou stránkou…“ píše ve své recenzi na Encased Kuba Špiřík.

zdroj: Prime Matter

Gas Station Simulator – 7/10 (PC)

„Gas Station Simulator má své mouchy a ve výsledku mu chybí hloubka, která by vás u hry udržela déle. Ale za předpokladu, že k podobným hrám tíhnete, si těch deset hodin naplno užijete. Zabaví vás minihry, progres, stres i přemrštěná nadsázka,“ hodnotí netradiční simulátor pumpaře Patrik Hajda.

zdroj: PlayWay

Far Cry 6 – 7/10 (PS5)

„Megalomanský produkt, který se vršením obsahu zuby nehty brání důležitým změnám v samotném jádru. Není to zrovna dobrá střílečka, ale zato vás zahltí milionem relativně zábavných aktivit,“ soudí o Far Cry 6recenzi Pavel Makal.

zdroj: vlastní video redakce

Metroid Dread – 8/10 (Switch)

„Úctyhodný návrat legendární značky, který dělá všechno dobře, ale bohužel nic výborně. Přesto poskytuje dostatečné množství zábavy i výzvy pro pokročilé i nováčky,“ napsal o novém přírůstku do série matky všech metroidvanií Pavel Makal.

zdroj: Nintendo

ArtFormer: Ancient Stories – 4/10 (PC)

„Krásná a stylová plošinovka pokažená designovými chybami, nepříjemným ovládáním a selhávajícím technickým stavem,“ zkritizoval ArtFormer Honza Slavík.

zdroj: Buffa Software

FIFA 22 – 8/10 (PS5)

„Nová FIFA vypadá na next-genu fantasticky, což se dalo čekat. Vůbec jsem ale nečekal, že se bude tak dobře i hrát. Na hřišti to pořád není čistokrevná simulace jako PES, ale všechno je taktičtější a zábavnější, včetně kartičkového Ultimate Teamu. Jen ta kariéra už by si zasloužila výrazněji přeleštit,“ překvapila příjemně FIFA 22 Vaška Pecháčka.

zdroj: vlastní video redakce

Hot Wheels Unleashed – 8/10 (PS5)

„Studio Milestone dodalo překvapivě povedené, zábavné a pořádně rychlé arkádové závodění. Hot Wheels Unleashed je po čertech návyková jízda, která si z hraček bere jen to nejlepší – šílené designy autíček a tratí s možností jejich editování. Má několik problémů, ale nakonec nad nimi přimhouříte oko. Hledáte novou závodní zábavu bez známky simulace? Tady je!“ chválí nové závody v recenzi Patrik Hajda.

zdroj: Milestone

Alan Wake Remastered – 7/10 (PS5)

„Nový remaster je bez debat nejlepší existující verzí Alana Wakea, ale zároveň je takřka identický se zdrojovým materiálem, jehož hratelnost zkouškou času neprošla zrovna na jedničku. Fanouškům ospalých městeček, flanelových košil a nevysvětlitelných jevů ho ovšem i v roce 2021 musíme doporučit,“ hodnotí návrat Alana Wakea Šárka Tmějová.

zdroj: Remedy

The Forgotten City – 8/10 (PC)

„Výborná konverzační hra, kde musíte pomocí časové smyčky odhalit řadu tajemství. Vracení v čase tu funguje bez frustrací díky faktu, že jednou splněný úkol už nemusíte opakovat. Škoda jen technického zpracování, které místy kazí hratelnost hlavně v akčních pasážích, a poměrně jednoduchých hádanek, které nenabízí zásadní výzvu,“ nadchlo historické The Forgotten City Alžbětu Trojanovou.

zdroj: Modern Storyteller

The Good Life – 6/10 (PC)

„The Good Life bohužel nedostál svému názvu. Jde o průměrnou hru, kterou nad šedivým močálem zapomenutí drží jen osobnost jejího autora a příležitostné povedené dějové linky, které zaujmou a pobaví,“ píše ve své recenzi Pavel Skoták.

zdroj: White Owls

The Dark Pictures: House of Ashes – 6/10 (PS4)

„Několik malých změn neumí zakrýt, že jsou Supermassive spíše bezradní a hledají ztracený recept na úspěch. Strašení slabé jako čajíček a nesympatické hrdiny nezachrání ani nevšední zasazení,“ nevyděsil příběhový horor The Dark Pictures: House of Ashes Pavla Makala.

zdroj: Supermassive Games

Back 4 Blood – 5/10 (PC)

„Ucházející masakr mrtvoláků pro až čtyři hráče, který však selhává po technické stránce a trápí ho i řada designových problémů. V malých dávkách a při nenáročné náladě však i přesto umí vcelku zabavit,“ zhodnotil zombie kooperativní střílečku Back 4 Blood Honza Slavík.

zdroj: Microsoft

Crysis Remastered Trilogy – 8/10 (Xbox Series X)

„Po problematickém prvním dílu nenechali v Saber Interactive nic náhodě. Poslední dvě třetiny trilogie představují skvělou zábavu a vracejí na trh žánr, který momentálně dost chybí. Pokud jste neměli tu čest, směle vstupte!“ láká na novodobou střílečkovou klasiku Pavel Makal.

zdroj: Crytek

Fatal Frame: Maiden of Black Water – 5/10 (PS5)

„Port vhodný leda pro hardcore fanoušky značky, kteří nevlastnili Wii U, případně pro ty, kterým se extrémně stýská po starých japonských hororech. Unavená, repetitivní slabota,“ píše o hororovém zklamání v recenzi Pavel Makal.

zdroj: Koei Tecmo

New World – 6/10 (PC)

„Hra, která bezesporu má obrovský potenciál, ale která taky potřebuje velkou dávku práce. Řádně návyková zábava to umí být už nyní, ale pokud se do New Worldu pustíte, připravte si i vrchovatou dávku tolerance pro technické problémy a trpělivosti při čekání na nový obsah,“ soudí o novém soupeři na trhu MMORPG Honza Slavík.

zdroj: Amazon

Nejnovější články