zavřít

Riddick a Ghostbusters zachráněni

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Atari hodili Vin Dieselovi a Krotitelům duchů lano a uvedou je na trh příští rok. A OSTATNÍ POZASTAVENÉ HRY?

Dvě původně Vivendi-hry hozené v létě přes palubu po sloučení s Activision našly zachránce v Atari, které je již značně prochladlé vytáhlo záchranným kruhem z hlubin. To Atari, jehož šéf, ex-Sony Phil Harrison prohlašoval, že se přestane soustředit na hardcore hráče a vysokorozpočtové singleplayerové projekty. A vida, najednou je to jinak. Ač to zatím není oficiální, ještě nedávno krachující Atari mají uhradit Activision jen část nákladů vynaložených na vývoj obou her. Zároveň se prý dohodli s držitelem licencí, jimiž jsou Universal a Sony Pictures, na potenciální možnosti vyrobit další hry v těchto sériích.

Pro vás to znamená, že si Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, dávno prakticky dokončeného nástupce oceňované filmové sci-fi akce s Vinem Dieselem, budete moci konečně zahrát na jaře příštího roku. Update Atari vše potvrdili a dodali, že nejen na PS3/X360, ale souběžně také na PC. Těšit se máte (vedle remaku původní hry pro jiné publikum) i na zbrusu novou singleplayerovou kampaň plnohodnotné délky a poprvé i na online multiplayer.

Duchařská hra Ghostbusters pak má po hlavičkou Atari vyjít začátkem léta 2009, k příležitosti 25. výročí prvního dílu stejnojmenného filmu. Což je dobrá zpráva, protože čekat na ní do příštího podzimu, jak prohodil herec Dan Aykroyd v dallaském rádiu, nebo dokonce několik let, než se natočí pokračování filmu, to by zestárla již neúnosně. Je však klidně možné, že grafiku ještě za ten třičtvrtě rok Terminal Reality nějak vyšperkují.


Ghostbusters // Riddick: Assault on Dark Athena

A osud ostatních her odstřelených Activision Vivendi? Rapperskou akci 50 Cent Blood on the Sand vyzobli THQ a práva na agenta Bourneho odkoupil zpět jejich původní vlastník Ludlum Entertainment, takže pokračování hry může vzniknout. To heavymetalový Brutal Legend, který je dle šéfa EA "velkým kreativním riskem", zatím nic jistého nemá. Ze strany vývojářů Double Fine Productions se jen mimo záznam ozývají hlasy, že nějaké zájemce mají, ale že jednání blokují Activision, kteří si kladou přehnané požadavky.

Oproti tomu okolo zbylých her Leisure Suit Larry: Box Office Bust a WET je naprosté ticho, mohou být zrušené. A World in Conflict Soviet Assault? Ten se zřejmě vyřeší až prodejem celého studia Massive Entertainment, v jehož ceně může být určující, jak si teď komerčně povedou Red Alert 3 a Tom Clancy's EndWar. V celém herním průmyslu totiž dlouho panuje skepse, podpořená uzavřením Ensemble Studios, ohledně budoucnosti RTS žánru kvůli jeho pořád klesajícím prodejům (což dle insiderů údrajně ohrožuje i tvůrce C&C série z EA LA). Producent právě EndWar z UbiSoftu to svádí na přílišné naslouchání přáním hardcore / progamingového publika a přidávání dalších a dalších komplexních prvků, což pak odrazuje příležitostné hráče.
zdroj: Variety, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.