zavřít

Resident Evil 5 potvrzen pro PC

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

A stanoveny přesné termíny dalších her od Capcomu, jako Bionic Commanda a Street Fightera IV.

Je to jisté. Jeden z největších trháků příštího jara, odehrávající se tak jako Far Cry 2 v zatím tolik neprobádané Africe, přijde vedle dosud avizovaných konzolových verzí také na osobní počítače. Potvrdil to dnešní release-list japonského vydavatele Capcom, který u Resident Evil 5 zřetelně uvádí "PS3, 360, PC - 13. března 2009".

Pro insidery to není překvapení. Výrobce již dříve avizoval skoncování s exkluzivitami pro nějakou platformu (jako bylo svého času Dead Rising a Lost Planet na X360) a v rámci maximalizace možného zisku (u RE5 odhaduje 2,3 miliony prodaných kusů) uvádění většinu svých her na všechny hlavní systémy. Vliv jistě sehrál fakt, že vlastní vývoj stejnak provádí na PC, takže to pro něj není příliš práce navíc. Update 1 - na otázku o ujištění o PC verzi Resident Evil 5 Capcom vyhýbavě odpověděl jen to, že 13.3.2009 vyjde pro PS3 a X360, což směřuje jako tradičně k až pozdější PC konverzi.

Ono celé první čtvrtletí Capcomu bude solidně napěchované. Velké naděje, od nichž si též slibuje milionový odbyt, vkládá ještě do akce se speciálně modifikovanou paží Bionic Commando 13. února 2009 (PC, PS3, X360) a do kreslené bojovky Street Fighter IV, dnes konečně upřesněné na 20. února 2009. Opět souběžně na PC, PS3, X360, což přímo odporuje vyjádřením před dvěma týdny o zpoždění PC verze.

Bokovkami se stanou dvě Wiičkové konverze - motorek MotoGP (20.2.) a hororu v supermarketu Dead Rising (27.2.), jejíž předváděná verze na Tokyo Game Show sklidila značnou kritiku. Capcom ji odpálkoval slovy, že to vlastně bylo jen technologické demo a žádné reprezentování skutečné hry na Wii. Update 2 - Capcom: náš včerejší release-list byl jen vodítkem pro obchody, nic jistého.

zdroj: MCV, SHacknews

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.