zavřít

Pražské Rudolfinum rozezní na konci ledna herní hudba

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Xbox MAC Xbox One Switch

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Hudební doprovod tvoří neodmyslitelnou součást her, kterou si navíc můžete dost dobře vychutnat i samostatně. 27. ledna k tomu budete mít výbornou příležitost v pražském Rudolfinu. Filmová filharmonie tam pod vedením Chuheie Iwasakiho předvede skladby třeba z české Army 3 nebo Mafie, ale i z League of Legends, třetího Zaklínače a World of Warcraft.

Výběr je natolik pestrý, aby si v průběhu večera přišli na své prakticky všichni. Ať už jste fanoušky historie zastoupené Mount & Blade a tuzemskou Kingdom Come: Deliverance, války (Battlefield, Company of Heroes 2) anebo preferujete fantasy (The Elder Scrolls, Diablo 2), určitě poznáte nejednu skladbu.

Jelikož se koncert herní hudby koná již podruhé, vyskytují se v repertoáru Filmové filharmonie některé osvědčené kousky, od minula ale její členové stihli nacvičit i množství těch, které dosud veřejně nehráli. „Sestavili jsme program z orchestrálních herních soundtracků nejen tak, aby si každý našel tu svou oblíbenou skladbu, ale také s přihlédnutím na to, aby dramaturgie koncertu byla zajímavá na poslech,“ říká ředitel a dramaturg Filmové filharmonie Matěj Lehár.

Večerem bude provázet Mikoláš Tuček a zúčastní se ho i zástupci Warhorse Studios a Bohemia Interactive, jakož i přímo někteří skladatelé. Koncert herní hudby GAMES vol. 2 se uskuteční 27. ledna 2019 v Dvořákově síni pražského Rudolfina od 19:30 a zbývá už jen pár posledních volných míst. Kompletní program si můžete prohlédnout třeba na oficiální facebookové události.

Tagy: koncert filharmonie česká hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.