Podle inzerátu Sony by PlayStation 5 mohl vyjít už v říjnu. Firma to ale popírá
zdroj: tisková zpráva

Podle inzerátu Sony by PlayStation 5 mohl vyjít už v říjnu. Firma to ale popírá

12. 5. 2020 17:40 | Téma | autor: Jiří Svák |

Vydání další generace konzolí je oficiálně naplánováno na „Holiday 2020“, což v USA znamená pozdní listopad ode Dne díkuvzdání až do Silvestra. Konzole PlayStation 5 by ale podle inzerátu na pracovní pozici v Sony mohla přijít už o měsíc dříve – v říjnu.

Nabídka práce se objevila na portálu Rikunabi a zachytil ji twitterový profil Nibelion. Pro ověření překladu jsme kontaktovali profesionální lektorku japonštiny a vskutku, v inzerátu je napsáno „připravujeme spuštění prodeje PS5 v říjnu 2020“ (doslovný překlad přísudku je „dáváme to dohromady“).

Inzerát taktéž zmiňuje požadavky kandidáta, který by měl být manažerem s byznysovou úrovní čínštiny, jehož náplň práce se bude týkat dodávek komponent pro novou konzoli. Nabídka se tak jeví jako opravdová.

Proslulý japonský herní web Famitsu už stačil ohledně spekulace kontaktovat samotné Sony, které ale informace vyvrátilo. Firma datum v inzerátu označuje jako nesprávné a chybu připisuje náborářskému portálu.

Sony věřit můžete, ale také nemusíte. Může jít klidně o snahu, aby únik nenapáchal nějaké škody. Zvláště pokud uvážíme, že říjnové datum se ohledně vydání PS5 neobjevuje poprvé.

Například Codemasters ve své zprávě zmiňují vydání své závodní pecky Dirt 5 „od října 2020“. V textu ale nezapomínají zmínit, že hra vyjde mimo jiné na Xbox Series X a PlayStation 5. Samozřejmě může jít o nepřesné vyjádření z důvodu, že autor tiskovky chtěl na první místo seznamu umístit ty nejatraktivnější platformy. Ale člověk nikdy neví.

Jiný drb už vypadá přesvědčivěji. Yakuza: Like a Dragon podle Microsoftu (poslední Inside Xbox) vyjde společně s konzolí Xbox Series X. Možné datum prodeje hry přitom vyzradil jeden finský obchod: 23. října. Samozřejmě, může jít pouze o placeholder nebo chybu, ale rovněž to může být také další vodítko. Nepředpokládáme, že by se obě společnosti chtěly v uvedení svých konzolí na trh nějak výrazně lišit, když Microsoft vydá nový Xbox už v říjnu, Sony by mohlo také.

Než se necháte unést představou, že ještě za podzimního deštíku nastartujete svou novou konzoli další generace, je třeba upozornit, že všechny informace zde jsou pouze spekulativní a je potřeba je brát s rezervou. Oficiální datum vydání stále hlásí „Holiday 2020“ a na zpřesnění si budeme muset ještě počkat.

Nejnovější články