PlayStation Store se rozběhne koncem týdne
zdroj: tisková zpráva

PlayStation Store se rozběhne koncem týdne

31. 5. 2011 10:46 | Téma | autor: Petr Poláček |

Nebude to do konce května, jak asi v Sony původně zamýšleli, ale zpoždění je minimální. PSN se v plné polní vrátí do provozu koncem tohoto týdne, jak informuje US mutace PlayStation Blogu. Zhruba od poloviny května už mají uživatelé PSN možnost využívat online hraní, chat nebo správu svého účtu, po plném zprovoznění bude opět dostupný PlayStation Store, nákup věci přímo z her a dostupná bude i možnost uplatňovat vouchery, což třeba uleví i nám, protože si budeme moci kvůli recenzi stáhnout a zahrát InFamous 2.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Se zprovozněním PlayStation Store je samozřejmě spojena možnost stahovat znovu už dříve zakoupené hry a konečně se rozběhne i Welcome Back program, což je forma odškodnění pro všechny majitele PS3/uživatele PSN. V rámci něj si budou moci vybrat a stáhnout dvě hry z nabízených pěti zdarma. Nabídka se liší teritorium od teritoria, pro ČR by však měly (může se změnit!) být k dispozici tituly LittleBigPlanet, InFamous, Wipeout HD/Fury, Ratchet and Clank: Quest for Booty a zombie akce Dead Nation. Pro majitele handheldu PSP, kteří byli výpadkem logicky také poškozeni, má být v nabídce pro stažení Pursuit Force, Killzone: Liberation a další. Přesné složení se zřejmě dozvíme velmi brzy. Jisté je, že každý uživatel PSN bude moci měsíc využívat zdarma placenou službu PlayStation Plus, kdo už jí má předplacenou, dostane jeden měsíc zdarma navíc také.

Každý uživatel PSN samozřejmě doufá, že tímto trable s hackery a jejich úžasně konstruktivní činností končí. Něco takového se však prostě nedá zaručit, zvlášť když hackerská skupina, která si říká LulzSec, slibovala přes víkend na svém twitteru, že „tohle je začátek konce Sony.“ Jde o skupinu spojenou s nedávným útokem na japonský web Sony BMG (hudební vydavatelství), podíl na PSN hacku si však skupina nenárokuje. Uvidíme, co z těchto chlapců nakonec vyleze, jestli to nejsou jenom plané plamenné řeči. Doufejme, že ano.

Nejnovější články