zavřít

PC Gamer už zrecenzoval Far Cry 2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S více než měsíčním předstihem před vydáním otiskl osmistránkový verdikt. Má hra vůbec nějaká negativa?

Po sérii několika netoliko příznivých prvních recenzí se v nejnovějším čísle anglického PC Gameru dostalo s více než měsíčním předstihem i na hit z největších, totiž africkou střílečku Far Cry 2. Ta si dle očekávání odnesla velice vysoké skóre 94% a magazín ji věnoval přes sedm stránek zahlcených dojmologií a popisem toho nejzábavnějšího, na co ve hře narazíte. Recenzent za všechny vyzdvihuje atmosféru těsně před bojem, kdy číháte na nepřítele nebo se připravujete na neodvratný střet se skupinou protivníků. Ten pocit je prý neopakovatelným a zároveň ve hrách obecně nevšedním.

Článek nešetří chválou ani na otevřený herní svět a totální volnost pohybu, kterou sice nabízí lecjaká hra, ale vždy vás nakonec tak či onak nasměruje či omezí. Kdežto po hodině trénování a úvodu do děje si ve Far Cry 2 můžete opravdu dělat, co se vám zlíbí, a nic vás nikam netlačí. Volností rozhodování a jeho morálním podtextem se titul prý ostatně vyrovná tomu nejlepšímu, co nabídl Bioshock či starý dobrý Deus Ex.

Chválu sklidil také vnitřní systém hry, reagující na vaše činy a podle toho vás zásobující dalšími postavami, což je mj. záruka toho, že si celou kampaň budete chtít užít několikrát. A to i přesto, že na jedno hraní je prý potřeba zhruba čtyřicet hodin.

Superlativy článek nešetřil ani co do špičkové grafiky, věrného denního cyklu a pocitu, že "tam opravdu jste", čemuž napomáhá i fixace kamery do pohledu z vlastních očí, z něhož vás nevytrhne ani bádání v mapě (zde zpřítomněné coby skutečný předmět a nikoliv jen položka v menu).


Hledat negativa je prý u takhle povedeného titulu skoro škoda, přesto by dle recenzenta šlo častěji využívat pomoci spolubojovníků (které např. nelze požádat o pomoc úplně pokaždé). Chybí také možnost házet granáty z auta a obecně souboje ve vozidlech jsou prý poněkud slabšího rázu. A i v samotném příběhu, jakkoliv je vyvedený a napínavý, se najdou méně vychytaná místa.

Přesto však prý jde o jeden z nejpropracovanějších titulů posledních let, od něhož by vás neměl odradit ani vbudovaný systém herních reklam na skutečné výrobky (byť ten se spustí až v době vydání hry, čili se prozatím neví, nakolik bude vadit), ani avizovaná hardwarová náročnost. Ostatně, vývojáři před vypuštěním finální verze slibují uvolnit benchmarkovací program, abyste si před koupí ověřili, zda u vás hra poběží.

Far Cry 2 vyjde 24. října pro PC, Xbox360 a PS3, předobjednávejte zde, více infa v dojmech z E3 a našem obsáhlém zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Far Cry 2 dnem i nocí  [18.9.2008 11:11 - levis]
Dobývání železničního mostu ve Far Cry 2  [28.8.2008 16:16 - jd]
Editor map pro Far Cry 2  [20.8.2008 17:17 - jd]
zdroj: PC Gamer UK, Far Cry 2 World

levis

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.