zavřít

Nová anketa: jaký typ písma se vám lépe čte?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vzhledem k mnoha negativním na nedávné úpravy ve vzhledu Tiscali portálu jsme se rozhodli na toto téma zaměřit i novou anketu v levém sloupci.

Jejím cílem je získat od vás, našich ctěných čtenářů, co nejvíce ohlasů na otázku, v jakém typu písma se vám nejlépe čtou recenze nebo jiné delší články, kde je více větších odstavců pod sebou. Na výběr jsou dvě možnosti - buď 1) klasická Verdana používaná uplynulé 4 roky i právě teď, anebo 2) font Arial, ve kterém se naše stránky zobrazovaly během úterý, středy nebo části dalších dnů.

Vše můžete sami velmi jednoduše porovnat po kliknutí na hyperlinky výše nebo na tento animovaný gif (80 KB). V něm se vždy po pár sekundách změní použité písmo na stejné části textu z úvodu LOTR: War of the Ring recenze a tím pádem se dají snadno vyvodit závěry. Asi každému je i po letmém pohledu zřejmé, že při zobrazení článku Arial fontem je celý text o něco menší a oproti Verdaně jsou jednotlivá písmena či slova více nalepená na sobě, takže se jich pak vejde mnohem více na řádek. Ale na druhou stranu poté věty mohou některým čtenářům splývat, což by u mnoha extrémně dlouhých recenzi, kterými je Tiscali všeobecně známé, nebylo zrovna ideální.

Pokud jste si tedy již udělali vlastní názor, který druh písma se vám na černém pozadí komfortněji vstřebává do mozku, nezapomeňte nám prosím dát vědět prostřednictvím hlasování v anketě v levém sloupci pod hlavním menu. Její výsledný stav bude začátkem ledna hrát význačnou roli ve zvažování, jak příští rok zobrazovat všechny sekce našeho serveru, a o získaná data se také podělíme s designéry z italského Tiscali, kteří prosazují krapet titěrný Arial font na bílém pozadí.

Na závěr se ještě vrátíme k minulé anketě, ve které jsme se dotazovali, jestli se chráníte před útoky z internetu nějakým firewallem. Uspokojivých 66% respondentů odpovědělo kladně, zatímco naopak 22% hlasujících bez firewallu se vystavuje například chycení různých trojských koní anebo se sami snadno stávají nositelem nákazy či DDoS útoků na další cíle na internetu (více informací o této problematice zde a zde). Ale jak se říká, každý je strůjcem svého štěstí...

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.