zavřít

Multiplayerový Skyrim možná nikdy nevyjde, tvůrci prý fanouškům nic nedluží

Windows PlayStation 3 Xbox 360 Switch

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Jeden z tvůrců multiplayerové konverze The Elder Scrolls: Skyrim s názvem Skyrim Together se nechal slyšet, že jejich tým nemá vůči komunitě žádné závazky. Mod přitom vzniká z podpory na Patreonu, kam jeho tvůrcům každý měsíc chodí přes 18 000 dolarů. Na začátku roku se ale mezi fanoušky začaly šířit zvěsti, že mod vykrádá kód jiných vývojářů, a šéf týmu má v rámci komunity poměrně nevalnou pověst. Teď vyhrožuje tím, že multiplayerový Skyrim nikdy nevydá.

Maxgriot, který vývoj multiplayerového modu Skyrim Together vede, se na Redditu mírně rozohnil. Tvůrci už delší dobu slibují a odsouvají otevřenou betu a jeden z fanoušků se odvážil zeptat, jestli mod tedy někdy vyjde. Od Maxgriota se dočkal odpovědi, že oni coby tvůrci modu komunitě nic nedluží a na updatech budou pracovat, jen když se jim bude chtít.

Skyrim Together prý vůbec nedělají kvůli komunitě, je podle nich totiž tak toxická, že dokonce vývoj modu chtěli úplně ukončit a nevydat vůbec nic. V této chvíli na něm pracují jen proto, že je to baví a hodně se tím učí. Že na mod někteří lidé nevydrží čekat, je prý vůbec nezajímá a o vybudování nějaké komunity se ani nesnaží.

Nutno říct, že přestože ona nebudovaná komunita posílá každý měsíc tvůrcům na Patreon přes 18 000 dolarů, v době nejvyšší popularity jim na účet chodil skoro dvojnásobek. Projekt zejména v poslední době provázejí četné kontroverze.

Jedna z posledních se týkala neoprávněného užívání modu Skyrim Script Extender bez uvedení autora, na které podle Maxgriota „nebyl čas.“ Za tenhle přešlap se tým sice později omluvil a pracuje na odstranění cizího kódu ze Skyrim Together, rok předtím ale zarytě tvrdil, že cizí skript vůbec nepoužívá.

Podle tvůrců SSE Maxgriot dlouhodobě nerespektuje modderskou etiketu, v jednu chvíli jim totiž s vývojem dokonce pomáhal. Otevřená beta multiplayerového Skyrimu měla přijít ve chvíli, kdy z něj odstraní zbytky cizího kódu, což slíbil už před několika měsíci. Mnozí hráči si z toho domysleli, že je Skyrim Together na základu Skyrim Script Extenderu mnohem závislejší, než Maxgriot tvrdil, a proto celá procedura zabere víc času.

S Maxgriotem měla v minulosti zřejmě problém i samotná Bethesda. Dříve si přezdíval Yamashi a vytvořil třeba emulátor The Elder Scrolls Online v době, kdy hra byla ještě v betě, což se společnosti přirozeně příliš nelíbilo a jeho projekt rychle zařízla pod pohrůžkou žaloby.

O kooperačním multiplayeru ve Skyrimu mnozí hráči sní a dost možná budou pouze snít i dál. I přes finanční podporu, kterou tvůrcům poskytují a oni ji nevnímají jako sebemenší závazek.

Tagy: The Elder Scrolls (série) fantasy first person

Zdroje: Reddit

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.