zavřít

Motor City Online v Evropě nevyjde

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Překvapivá a zároveň smutná zpráva přišla během dopoledne od Báry Veselé z Cenegy, kde se praví, že Electronic Arts se definitivně rozhodli nevydat závodní hru Motor City Online v Evropě.

Na náš dotaz upřesnila hlavní důvod k tomuto kroku - v USA, kde hra vyšla koncem loňského roku (info), prý nedosahovaly měsíční přístupy takových dat, jaké se očekávaly.

Na tomto místě je důležité připomenout, že vydáním Motor City Online v Evropě se nemyslí pouze vypuštění krabic s hrou do distribučních kanálů, ale také spuštění dalších herních serverů na starém kontinentu a s tím spojené náklady na jejich provoz, údržbu, zaměstnance atd. A ve vedení Electronic Arts si asi někdo s kalkulačkou v ruce spočítal, že by se jim to ani přes zaručené měsíční příjmy 300-400 Kč od jednoho hráče nevyplatilo, zvlášť přihlédneme-li k faktu, že v Evropě je masové hraní jakýchkoliv online her kvůli výši telekomunikačních poplatků a nerozšířenosti kabelových modemů/ADSL teprve v plenkách.

Pokud vás tedy loňský veřejný betatest Motor City Online zaujal stejně jako našeho kolegu Mickey Mouse (viz jeho první dojmy), nezbývá Vám, než si objednat hru z některého online-shopu (např. Electronic Boutique nebo GameStopu), platit kreditní kartou měsíční poplatky 10 dolarů a doufat, že si zahrajete na amerických herních serverech i s vysokým pingem. My ostatní budeme doufat, že někoho nahoře v Electronic Arts napadne převést Motor City Online do off-line hry pro jednoho hráče, což by nebylo vůbec složité, nebo že padne rozhodnutí pokračovat v populární sérii Need for Speed i ve verzi pro PC.
zdroj: e-mail

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.