Motor City Online končí
zdroj: tisková zpráva

Motor City Online končí

26. 2. 2003 20:20 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Do emailové schránky mi v podvečer dorazila neradostná zpráva od Electronic Arts, ve které oznamují všem zaregistrovaným na oficiálním webu, že ryze multiplayerová závodní hra Motor City Online definitivně ukončí svůj provoz k 29.

Motor City Online zdroj: tisková zpráva srpnu letošního roku. V našich končinách se toto rozhodnutí asi nikoho příliš nedotkne, neboť se hra původně zamýšlená jako pokračování série Need for Speed v Evropě vůbec nezačala prodávat (info). Každopádně to lze vnímat jako další z radikálních kroků s cílem zbavit se ztrátových projektů divize EA.com, která se specializuje na onlinové tituly, ale nikdy nenaplnila očekávaní do ní vkládané (viz zrušení zrušení Ultimy Online 2 nebo relativní neúspěch The Sims Online).

V otevřeném dopise hráčům MCO jeden z autorů hry píše, že ačkoli od října 2001 neustále pracovali na různých vylepšeních, nezabránilo to postupnému poklesu prodejnosti a hlavně masivnímu odlivu hráčů. Ti se prý vzhledem k nezvyklé soutěžní nátuře Motor City Online rychle rozdělili do dvou skupin: na ty zkušené, kteří se svými perfektně vyladěnými vozidly vyhrávali všechny závody, a naopak na začátečníky, kteří proti nim prakticky neměli žádnou šanci a raději přestali platit měsíční poplatky. Všem, kteří MCO zůstali věrní, nabídli Electronic Arts jako kompenzaci kopie The Sims Online nebo Ultimy Online s měsíčním hraním zdarma. Vývojářský tým bude údajně převeden na jiné projekty EA, ale osobně doufám, že tímto nedávný rozmach podobných onlinovek skončí a raději přijde na řadu další díl regulérního a pořádného Need for Speed ve staré dobré off-line verzi.

zdroj: e-mail

jd

Nejnovější články