zavřít

Lodě jsou nuda, cheateři se po pirátském Atlasu proháněli v tancích a letadlech

PlayStation 4 Windows Xbox One Switch Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Spuštění pirátského MMO Atlas od tvůrců Ark: Survival Evolved provázelo poměrně dost problémů. Porodní bolesti v podobě posouvání data vydání a nestabilních přeplněných serverů, které nezvládají pojmout ani zlomek počtu původně slibovaných hráčů, byly zřejmě jen předzvěstí něčeho horšího. V pátek museli vývojáři vypnout všechny servery a vrátit na nich čas o pět hodin dozadu. Důvod? Cheaty!

Pátek byl v Atlasu obzvlášť divoký, protože kromě obvyklých pirátských lodí oceánem korzovaly tanky, neobvykle obří hejna velryb, a dokonce i druhoválečná letadla. Proti dřevěným kocábkám s pomalými děly to rozhodně nepůsobilo jako rovná, spravedlivá soutěž.

Zvěsti o podivných zjeveních se rychle rozšířily na oficiálním subredditu Atlasu a skupina cheaterů hru ovlivnila do té míry, že se Grapeshot rozhodl její servery dočasně vypnout, aby mohl celou záležitost vyšetřit. Hráči poté přišli o zhruba pět a půl hodiny postupu, i když nikdo neví, kolik z nich v té době jen opakovaně umíralo pod nepřátelskou, technicky vyspělejší palbou.

Vtipné na celé záležitosti je, že nešlo o žádný hack nebo program třetí strany, ale o možnost běžně přístupnou adminům hry. V oficiálním vyjádření to uvedl komunitní manažer Atlasu, který tvrdí, že za příval letounů a shlukování velryb může zneužití ukradeného účtu na Steamu jednoho z administrátorů.

Komunita Atlasu přirozeně z celé záležitosti není příliš nadšená. Kromě chabého zabezpečení je zklamaná i přístupem vývojářů, kteří se zřejmě rozhodli nepotrestat skupinu hráčů stojící za oním incidentem.

Když si k tomu připočteme problematické spuštění early accessu spolu s trojicí odkladů, kdy se do hry nejprve dostali pouze streameři, a objevení tajného menu, podle kterého měl být celý Atlas pouze datadiskem pro Ark, není tohle pirátské MMO zatím něčím, co by si Grapeshot mohl dát za rámeček.

Tagy: piráti akční multiplayer survival mmo pirátství námořníci otevřený svět

Zdroje: Reddit, Eurogamer.net, oficiální fórum

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.