Kojima naznačil hrdinu Metal Gear Solid 5
zdroj: Archiv

Kojima naznačil hrdinu Metal Gear Solid 5

27. 3. 2009 2:02 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Slavný designér prozradil, kdy odhalí svoji další hru i napověděl ústřední postavu.

Zvětšit zdroj: Archiv Jedním z vrcholů vývojářské konference GDC '09 bylo bezpochyby očekávané vystoupení Hidea Kojimy, který svoji přednášku věnoval rozdílům mezi současnými herními trendy. Ten euroamerický, či chcete-li západní, podle Kojimy staví hry na vyspělé technologii, zatímco japonští vývojáři jdou častěji přímo k věci a soustředí se na hratelnost. Kojima se nevyjádřil, který z nich je mu bližší, naopak zdůraznil, že ideální mu připadá se pokusit o průnik obou přístupů. A že tímto směrem se hodlá vydat i s příštím dílem Metal Gear Solid.

Tedy je to na světě: marná sláva a konec všem spekulacím o tom, zda Metal Gear Solid 4 (9/10, recenze) byl nebo nebyl posledním dílem série. Ostatně těžko odolat, prodáte-li za první půlrok celosvětově téměř pět milionů kusu. Pokud ale obrázek z Kojimovy předváděčky čteme správně, skrývá náznak toho, že pátý díl už se skutečně obejde bez Solid Snakea, alespoň v hlavní roli. Poznáte ho?

Zvětšit zdroj: Archiv

Tou postavičkou je totiž téměř jistě kyberninja Raiden, jako tradičně zobrazený se svým mečem. Že by tedy sérii Metal Gear čekal restart a nová tvář? A pokud stále nevěříte: den před svým vystoupením se Kojima svěřil, že na své další hře (čímž se tedy očividně myslí Metal Gear Solid 5) urputně pracuje a hodlá ji ohlásit na letošní E3 - více o sérii v našich článcích.
zdroj: GT

levis

Nejnovější články