zavřít

Kdy vyjde čeština pro Max Payne 2?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po uvedení Max Payne 2: The Fall of Max Payne na pulty domácích obchodů se stále více začínají množit dotazy, kdy pro tuto jednoznačně nejlepší third-person akci druhé poloviny roku vznikne nějaká čeština.

Vydavatelská společnost Cenega totiž překvapivě přeložila pouze krabici a manuál (fotky), tudíž lokalizace samotné hry opět zůstala na bedrech amatérských nadšenců. Na počeštění Max Payne 2 konkrétně pracují Kopulkon, Mondy, POLIS a Sushi, kteří se vedle úpravy fontů kvůli háčkům a čárkám pustili také do překreslování komiksů, které předvádí půltucet obrázků na jejich stránce. Překlad by měl být hotov na začátku prosince, premiéru si odbude na CD příloze vánočního čísla časopisu GameStar a na internetu bude volně ke stažení jako obvykle měsíc poté, tedy až koncem ledna.

A když už je řeč o druhém dílu Max Payne, hodí se na tomto místě zmínit kvalitní a často aktualizovanou fanouškovskou stránku MaxPayne2.GameCentrum.net. Tam naleznete spoustu neoficiálních přídavných modů (např. Deep Blue Mod v3.0 se šesti novými zbraněmi a zvuky), pár nových map včetně The Chateau 2 inspirované filmem Matrix Reloaded, informace o editačních nástrojích nebo uložené pozice ze hry. Mimochodem, třetí díl našeho návodu, který vám pomůže v dokončení závěrečné kapitoly "Waking Up of the American Dream" zde bude publikován příští víkend.

zdroj: fansite

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.