zavřít

Jaký bude Counter-Strike s boty od Valve?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

I přesto, že je Counter-Strike bezesporu králem multiplayerových stříleček, Valve Software v něm nikdy oficiálním způsobem nepodporovali možnost offlinového hraní s boty.

Samozřejmě, různí nadšenci své modifikace a boty vytvořili a nabízejí na internetu, Valve však nyní plánuje vydat pro CSko update, který má obsahovat oficiální podporu hry s počítačem řízenými protivníky. Podle Erika Johnsona chtěla firma tento nápad zrealizovat již dávno, ale teprve nyní je na něj dostatek času a jeho uskutečnění se také ujmou ti správní lidé. Hlavní programátor projektu "Counter-Strike Bot" se jmenuje Michael Booth, dříve pracoval pro EA Pacific a v rozhovoru na HomeLanu prozradil několik zajímavých detailů.

Hlavním cílem prý bylo vytvořit vše tak, aby hráče bavila i offlinová hra. Tímto způsobem mohou do tajů CSka proniknout též začínající hráči nebo lidé, kteří nemají přístup k dobrému připojení. Ačkoliv Michael Booth obdivuje některé uživatelsky vytvořené přídavky s boty, pro svoji práci začal úplně od nuly a oficiální boti tak budou svoji AI naprosto unikátní. Programování prý bylo občas náročné, původní hra totiž s boty při návrhu map zrovna dvakrát nepočítala (většinou chybí waypointy a další skryté berličky), takže pro jejich navigaci a chování nemohlo být použito jednoduchých a standardních způsobů. Pokud se bot dostane na jakoukoliv novou CSkovou mapu, nejdříve si ji projde a uloží z ní potřebná data, která později při pohybu použije.

Boti spolu budou komunikovat pomocí rádia podobně jako normální hráči. Mají se krýt, plížit, ustupovat, pokud to bude nutné a číhat na vás, kde jen to půjde (například pod mostem na mapě de_dust). V jednu chvíli bude moci být na mapě zhruba tolik botů, kolik bývá hráčů. Testování probíhá s 10ti až 20ti boty na mapě a dokonce si budete moci zvolit i jejich obtížnost. V pokročilejším stádiu půjde například nastavit jaké zbraně mohou protivníci používat a různé další parametry chování. Betatest "Counter-Strike Bot" je plánován na konec dubna přes službu Steam.

zdroj: HomeLanCS.net

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.