zavřít

Jak se (ne)hraje Wolfenstein test?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Po prvotním nadšení z Return to Castle Wolfenstein testu (lokální download) dnes v poledne, kdy jsem si jen bleskově proběhl mapu na svém serveru a vyzkoušel všechny zbraně a postavy, se dostavilo velké zklamání při pokusu hry přes internet.

Jistě, je to jen TEST, kde není nic pořádně vyladěno, ale takhle hloupý interní server browser, kvůli němuž jsem se za dlouhé tři hodiny marných pokusů napojil na pouhé tři servery, jsem tedy opravdu nečekal. Může za to pochopitelně i fakt, že je krátce po vydání testu a skoro nikdo ještě nespustil stabilní dedicated servery, ale hlavní problém je nesporně na straně in-game server browseru. Když pominu drobnost při neukládání řazení serverů (podle pingu), hlavní průšvih tkví v tom, že nezobrazuje vlastnosti jednotlivých her, například je-li zaheslována nebo pokud má omezení jen pro hráče s nízkým pingem - něco takového považuji za samozřejmost a umí to většina podobných her od dob Half-Life. Pak se stane, že při pokusu o napojení na Vámi vybraný server dostanete v 95% případů jednu ze záporných odpovědí ("server is for low pings only, server is full, invalid password), přičemž následující návrat do hlavního menu trvá vždy (z mne nepochopitelných důvodů) asi 5 sekund.


Pokud tedy nemáte nějaké přátele, kteří by již v tuto chvíli měli test stažený a zahráli si ho třeba po lokále s Vámi, nepočítejte moc s tím, že si dnes Return to Castle Wolfenstein po internetu užijete - jedinou možnou cestu vidím za použití externích vyhledávačů serverů jako GameSpyArcade nebo All-Seeing Eye. Mnozí lidé si rovněž v diskusních fórech často stěžují na lag, který má být údajně způsobený špatným defaultním nastavením /rate parametru. Vydavateli Activision se tedy s tímto testem podařilo částečně porazit největší rivaly jako Medal of Honor: Allied Assault nebo Day of Defeat pro Half-Life, mezi jejichž hlavní trumfy patří podobná mise s vyloděním na opevněné pláži, ale vše nasvědčuje tomu, že za pár dnů uvidíme opravný patch nebo rovnou novou verzi Return to Castle Wolfenstein testu.

Na závěr ještě stojí za pozornost, jak o události tohoto týdne, kterou bezesporu vydání Return to Castle Wolfenstein je, informovali některé herní servery, nad čímž se trochu podivují i kolegové z této branže. Tak třeba největší český herní server nemá v tuto chvíli, asi 15 hodin po vydání, o RtCW testu na webu ani zmínku. Jiný český server specializovaný na online hraní hostující u IOL zase dnes místo downloadu RtCW přinesl off-topic úvahu na téma třetí světové války. Další známý server VoodooExtreme pro změnu už od pátku vůbec neaktualizuje kvůli údržbě systému - občas je zajímavé vidět taková selhání u médií s vynikajícím zázemím a velkým počtem redaktorů, přičemž nekomerční weby jako třeba ProGamers nahodily download mirror velmi brzo a na dnešní večer slibují rozjetí vlastního herního serveru.

jd

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.