zavřít

<i>Blizzard chce doménu Diablo III</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přes právníky vymáhá od vlastníka fanstránky převedení internetové adresy na sebe aneb kolem vymodleného RPG se něco děje.

Electronic Arts si fanouškovskou základnu momentálně předcházejí a včera údajně koupili největší diskusní fórum GTAForums.com o sérii Grand Theft Auto. Blizzard na to jde přesně naopak a podařilo se mu svým silovým jednáním naštvat docela vlivnou část příznivců dopředu. Jak to dokázal? Najal si renomovanou právnickou firmu Baker & McKenzie, aby mu vymohla získání minimálně jedné internetové domény se značkou Diablo 3 v názvu. Právníci tedy činili svou práci a zaslali majiteli španělské fanstránky DiabloIII.es oficiální e-mail, v němž ho jménem Blizzardu obvinili z porušování práv náležících k ochranně známce (Diablo), kterou má zaregistrovanou tento slavný výrobce her.

Po držiteli domény proto Baker & McKenzie požadují, aby přestal tento název používat, převedl vlastnictví domény na Blizzard, přesměroval doménu na jeho server, ověřil řádné zaplacení domény (!) a to vše akceptoval do pěti dnů. Správce DiabloIII.es jim ani po deseti dnech nevyhověl, naopak se proti nátlaku (jako by byl nějakým doménovým spekulantem) rozhodl bojovat zveřejněním všeho a zburcováním ostatních fansite s podobnou doménou. Některé ho podpořily, jiné naopak takové příspěvky smazaly, přičemž v tuhle chvíli není jasné, jestli podobný e-mail obdržely i ostatní.

Vynecháme úvahy, zda Blizzard postupuje eticky a - jakkoli je v právu - zda spíš neměl tomu, kdo popularizuje jeho hry, nabídnout za adresu alespoň symbolické odstupné nebo jiné benefity. Úsměvná je v této souvislosti aktuální zpráva insiderky SurferGirl, podle níž měl první StarCraft původně být Star Wars hrou pro LucasArts, kteří prý tehdy jeho prototyp odmítli a Blizzard pak musel vše překopat do vlastních reálií.

Pokud se nejedná o pouhé strategické pojištění domén do daleké budoucnosti, jako při lednové registraci Diablo4.eu, Diablo5.es či Diablo4.fr přímo Blizzardem (info), obdrželi bychom dnes další signál potvrzující, že se kolem Diabla něco děje. K jeho ohlášení teoreticky může dojít na akci Worldwide Invitational 28.-29. června v Paříži (viz stylizovaná mapa města) a měl by ho jako tradičně doprovázet renderovaný filmeček. Ten, co se nyní šíří po internetu, je podvrhem a ve skutečnosti zachycuje xboxovou rubačku Kingdom Under Fire: Circle of Doom:


Diablo 3 - podvržený trailer

Osobně bych se vůbec nezlobil, kdyby Diablo 3 vypadalo přibližně nějak jako na tom fake videu. Za horší variantu považuji, pokud by tvůrcům scházela při designování odvaha Molyneuxe a dostali jsme takový odvar dvojky, v němž by hlavní novinkou bylo, že hra odpovídá současným možnostem (něco jako StarCraft II). O čem se dosud v souvislosti s Diablem 3 spekulovalo?

23.3. Francouzský server tvrdí, že trojrozměrné Diablo 3 je v pokročilé fázi vývoje, že není MMO a že mezi novými třídami přinese ďábelskou čarodějnici, vyvolávající pavouky ze země jako Necromancer ve dvojce.
16.12. Diablo III má být zčásti singleplayerové (v duchu minulých dílů) a zčásti MMO (tzn. úplně odlišné než MP u dvojky) - údajně ho oznámí na jaře.
20.11. Blizzard nezná datum vydání WoW: Lich King ani StarCraftu 2 a sdílí s fanoušky touhu pokračovat v sérii Diablo.
20.8. Podle 403 chyby na Diablo3.EU fanoušci spekulují o možném ohlášení hry na GC.
18.6. Mezi chystaným filmy Legendary Pictures je Diablo.
zdroj: Diablo3.es, fanstránky a vlastní

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.