zavřít

Hacknuté objekty jako mor v The Sims 2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V poslední době se virtuálním světem fanoušků The Sims 2 začala šířit zvláštní nákaza.

Projevuje se mnoha příznaky. Někdy postihne všechny obyvatele celého sousedství věčné mládí, jindy mohou mít některé postavičky po vypití jediného šálku kafe zcela naplněny všechny potřeby, v některých rodinách s batoletem pro změnu není třeba vyprazdňovat použitý nočníček, když už na něj prcek umí chodit sám, anebo jsou někteří Simáci pokaždé, co se podívají dalekohledem, unášeni mimozemšťany (jinak je to velmi řídký jev). Taky se vám něco z toho stává? Pravděpodobně jste si tedy z internetu stáhli nějaký "nakažený" objekt, který vám nyní ve vaší hře tropí takovou neplechu.

To je totiž tak - všechny ty příklady "narušení" hry jsou důsledkem pilné práce komunity experimentátorů, kteří se nejrůznějšími vlastními prográmky snaží doslova ovládnout svět Simáků. I tomuto se říká hackování. Takový hack lze snadno nainstalovat. Celá řada jich je v podobě cheatů, s jejichž pomocí lze eliminovat nejrůznější překážky ve hře, jiné mění základní chování postaviček. Například hack "No Social Worker" vás nechá zanedbávat děti bez hrozby jejich odebrání sociální pracovnicí. Zajímavý je jistě i takový, který se postará o to, abyste mohli mít milenek a milenců, kolik se vám zlíbí a nebyli přitom za svou otevřenou nevěru nikým z nich peskováni. Další zase umožňuje uvést do "jiného stavu" mladou dívku.

Hackování The Sims 2 není tak úplně novinkou. Objevuje se už od chvíle, kdy se hra objevila na trhu. Jednou z prvních známek této činnosti bylo možné zaznamenat už v říjnu, a to ve formě myčky na nádobí nazvané Candace. Candace začala nahrazovat myčky v domech hráčů, kteří ovšem neměli ani ponětí o tom, že by nainstalovali nějaký hack, anebo že by kdy navštívili nějaké hackerské stránky The Sims 2. Zanedlouho následovaly další podobné "vtípky". Pokud sledujete oficiální diskusní fóra, mohli jste zhruba v polovině listopadu zaznamenat nárůst stížností hráčů na různé podivné aktivity v jejich hrách.

Hrozba nechtěných hacků je pro ty, kteří si rádi vyměňují s ostatními hráči obsah hry přes stránky Electronics Arts, veliká. Pokud The Sims 2 znáte, pak jistě víte, že je možné zabalit vámi postavený dům i se vším, co k němu patří, do souboru, který můžete s sdílet se všemi dalšími nadšenci. Co zřejmě nikoho nenapadlo, že se v takovém souboru budou nechat pašovat hacknuté objekty, které pozmění funkčnost celé hry, když je nainstalujete. Prostě, když si stáhnete domek, který je mj. vybaven i magickým kávovarem, způsobíte, že se všechny kávovary v celé hře začnou podivně chovat atd. Šíří se to prostě jako virus a kumuluje. Jen na stránkách EA je v sekci věnované směně obsahu už přes 27 tisíc hráči vytvořených objektů a objevují se spekulace, že až tři čtvrtiny z toho obsahují nějaký ten hack.

Společnost Electronic Arts se tím zdá být poněkud zaskočena. Až po měsíci od prvních stížností zareagovala upozorněním a varováním hráčů v diskusních fórech. Zároveň také oznámila, že přeprogramovala systém směny, aby byl schopen identifikovat případného "vetřelce" chystajícího na hráče změnu chování nebo objektů a umožnil vám si nejdříve prohlédnout obsah toho, co mají v plánu nainstalovat. Tvůrci modů už si nicméně vzali příklad z antivirového průmyslu a vytvořili centrální registr známých hacků a napsali program, který je schopen vypátrat a izolovat podezřelé objekty. Následně jsou takové soubory vyřazeny nebo smazány. Jak je vidět, je dost pravděpodobné, že se v budoucnu ani hráči The Sims 2 neobejdou bez programů jako jsou ty antivirové...

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.