GOG rozdává zdarma neoficiální datadisk Hellfire k prvnímu Diablu
zdroj: tisková zpráva

GOG rozdává zdarma neoficiální datadisk Hellfire k prvnímu Diablu

6. 6. 2019 13:15 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Blizzard se dlouho zdráhal poslat své starší hry do digitální distribuce, letos si však konečně můžete zahrát původní Diablo i Warcraft legálně, aniž byste měli krabicovou verzi. A všichni, kdo si první Diablo pořídili na GOGu, se teď po četných prosbách fanoušků dočkají také neoficiálního datadisku Hellfire v podobě bezplatného updatu.

Hellfire vyšel rok po prvním Diablu v roce 1997. Blizzard byl původně proti, datadisk si vyžádala jeho nadřazená společnost Sierra On-Line, pro kterou ho vyrobil Synergistic Software. Jde o čistě singleplayerový přídavek a jeho příběh není považovaný za kanonický, takže na něj ani nenajdete žádné odkazy ve druhém a třetím Diablu.

zdroj: Archiv

Přitom nejde o samostatné dobrodružství, Hellfire je součástí původní příběhové linky coby vedlejší úkol. Musíte v něm svět zbavit démona Na-Kula, kvůli čemuž je hra obohacena o pár nových lokací a kobek. A taky o třídu Monka, pár nových zbraní, předmětů a typů nepřátel.

Pokud jste si Diablo na GOGu už koupili, můžete si Hellfire rovnou zdarma stáhnout. V případě, že ne, si ho teď můžete pořídit s 10% slevou. Zakladatel specifického žánru akčních RPG vás tak vyjde na 8 eur.

Nejnovější články