zavřít

GOG rozdává zdarma neoficiální datadisk Hellfire k prvnímu Diablu

Windows MAC PSOne

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Blizzard se dlouho zdráhal poslat své starší hry do digitální distribuce, letos si však konečně můžete zahrát původní Diablo i Warcraft legálně, aniž byste měli krabicovou verzi. A všichni, kdo si první Diablo pořídili na GOGu, se teď po četných prosbách fanoušků dočkají také neoficiálního datadisku Hellfire v podobě bezplatného updatu.

Hellfire vyšel rok po prvním Diablu v roce 1997. Blizzard byl původně proti, datadisk si vyžádala jeho nadřazená společnost Sierra On-Line, pro kterou ho vyrobil Synergistic Software. Jde o čistě singleplayerový přídavek a jeho příběh není považovaný za kanonický, takže na něj ani nenajdete žádné odkazy ve druhém a třetím Diablu.

Přitom nejde o samostatné dobrodružství, Hellfire je součástí původní příběhové linky coby vedlejší úkol. Musíte v něm svět zbavit démona Na-Kula, kvůli čemuž je hra obohacena o pár nových lokací a kobek. A taky o třídu Monka, pár nových zbraní, předmětů a typů nepřátel.

Pokud jste si Diablo na GOGu už koupili, můžete si Hellfire rovnou zdarma stáhnout. V případě, že ne, si ho teď můžete pořídit s 10% slevou. Zakladatel specifického žánru akčních RPG vás tak vyjde na 8 eur.

Tagy: Diablo (série) akční fantasy RPG izometrické datadisk

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.