zavřít

Flashpoint a DiRT jako browserové hry

- Téma autor: levis Komentáře: 0

Stále častěji se herní vydavatelé uchylují k tomu, aby životnost svých áčkových titulů...

Stále častěji se herní vydavatelé uchylují k tomu, aby životnost svých áčkových titulů podporovali browserovými arkádami. Nejinak je tomu i u Codemasters, kteří v následujícím roce plánují vydat několik her určených výhradně pro intenetové prohlížeče - a podle šéfa firmy Roda Cousense půjde konkrétně o oblíbené značky F1, DiRT, Operation Flashpoint a Cricket.

Cousens v rozhovoru se serverem GamesIndustry naznačil, že Codemasters by takových titulů chtěli ročně vydávat zhruba pět a že za cíl si kladou samozřejmě rozvoj popularity každé individální značky. Browserové hry jsou zpravidla zdarma, nepotřebujete k nim nic instalovat a ty oblíbenější se vykazují také rozvinutým systémem mikroplateb, které vydavateli mnohonásobně převyšují náklady investované do vývoje hry. Rozhodnutí Codemasters lze jistě vztáhnout také na mimořádný úspěch facebookové hry Farmville, kterou momentálně hraje okolo 81 milionů lidí z celého světa.

Tagy: free-to-play téma

Zdroje: GamesIndustry

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.