zavřít

Far Cry 2 PC v Česku hned tak nebude

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tak jako plameny zachvacují africkou vegetaci, stejně rychle ruší předobjednávky nedočkaví zájemci. A KDY PRO KONZOLE?

Tak jako plameny zachvacují vyprahou africkou vegetaci na artworku níže, stejně rychle nyní ruší své předobjednávky nedočkaví zájemci a klesají naděje domácích obchodníků o prodejnostním potenciálu Far Cry 2. Právě dnes oficiálně vychází v západní Evropě, ale uvedení v některých zemích, včetně České republiky či třeba Polska, bude mít zpoždění a ne zrovna malé. Žádné překvapení pro znalce, avšak zklamání pro ty, kdo věřili ve včasný příchod přeložené PC verze, což v minulých měsících živili někteří sebevědomí zástupci vydavatele i pravidelné informování o dobrém postupu lokalizačních prací (i když web Playmana už nějaký čas pro jistotu uváděl listopad).

Takže ač je lokalizovaná PC verze hry (obrázky) nějakou dobu hotova, podle našich zpráv měla jít do lisovny až dnes. Šéf distribuční společnosti Playman Petr Kučera aktuálně sdělil TISCALI, že proto ještě nedokáže upřesnit termín Far Cry 2 CZ, ale většinou to [výroba DVD, rozvezení, balení, distribuce atd.] pak zabere 2-3 týdny, tj. někdy do 10.-14. listopadu. O dočasném uspokojení poptávky verzí v angličtině neuvažuje a doufá, že se nebude jednat o tak kritické zpoždění. Kdo za něj může, neupřesil, zřejmě půjde o tradiční prodlevy ze strany UbiSoftu. Update - Far Cry 2 už je na Steamu zakoupitelné i z ČR (s daní 1300 Kč).


Majitelé konzolí toužící se vypravit do Afriky nemusí upadat do deprese. Jednak díky specializovaným obchodům, kteří aktivně sehnali omezený počet kusů z dovozu, které již někde mají od včerejška skladem (např. Xzone je dnes rozeslalo předobjednávajícím a v sobotu budou i na pultách pražského a brněnského shopu za zvýhodněných 1699 Kč). A druhak díky Ceneze Czech, která dnes vypustila Xboxovou verzi Far Cry 2 a tu PlayStationovou by slovy Báry Veselé měla mít v pondělí (jak standardní, tak sběratelskou edici v originálním anglickém balení).

Ani Ceneze se však nevyhnul menší renonc, když se (jako by byl někdo nepoučitelný z minulosti) rozhodla přeložit manuál a text na krabičce PS3 verze, kvůli jejichž schvalování se tahle edice zpozdí do začátku listopadu, ale vzhledem k alternativě výše to nikoho tolik trápit nemusí. Jak to příští pátek dopadne s Falloutem 3 CZ?


Far Cry 2 launch trailer

Více o Far Cry 2 v exkluzivní recenzi a předešlém zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ZPRÁVY
23.10. Také od Levelu získal Far Cry 2 známku 9/10, ve světě hodnocení osciluje spíš kolem lepší osmičky.
23.10. Far Cry 2 při nastavení širokoúhlého HD rozlišení ořízne horní a spodní část obrazu.
22.10. Far Cry 2 trhá rekordy: za úvodních 12 hodin od publikování četlo recenzi téměř 20 tisíc lidí.
20.10. Přestože se nechystá demo, každý si podle zjištění TISCALI bude moci díky nezvyklému kroku UbiSoftu sám otestovat, jestli jeho počítač utáhne Far Cry 2.
17.10. Hodnocení z časopisu EDGE: LittleBigPlanet 10/10, Fable 2 9/10, Rock Band 2 9/10, Far Cry 2 8/10, Dead Space 8/10, Saints Row 2 5/10, Fracture 4/10.
9.10. Časopisy OXM a OPM udělily Far Cry 2 hodnoceni 9/10, ocenily exotické cítění, že se nemusíte řídit žádnými pravidly a nazvaly ho letošním Assassins Creed.
6.10. Far Cry 2 na konzolích poběží v plných 720p, šedesát snímků za vteřinu ale nezvládne.
17.9. Přehled všech achievementů z Far Cry 2.
10.9. Aby vyhověl handicapovaným hráčům, UbiSoft zase začne do všech svých her umísťovat zapnutelné titulky, počínaje Far Cry 2 a Prince of Persia - musel upravit jejich enginy, ale lokalizátoři výrazně ušetří tím, že je už nemusí dabovat.
zdroj: vlastní, Playman, Cenega

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.