zavřít

Fantasy LEVEL 158 se Zaklínačem (The Witcher) a Hellgate

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přednostní recenze dvou RPG (+ ÚRYVEK), oba díly SpellForce coby plné hry a Rybkovo téma o těžkém životu pařanském.

Čas od času se sejdou věci tak, jak nikdo nezamýšlel, a přesto nakonec celek působí tématicky sladěně. To je i případ měsíčníku Level, který se na stáncích objeví tento pátek, 26. října. Jak předmět hlavní recenze 158. čísla, tak plné hry na DVD se totiž žánrově řadí mezi fantasy příběhy. Obálku zdobí dramatický výjev zabíjení strigy a vražedný meč nedrží v ruce nikdo jiný, než Geralt z Rivie. To samozřejmě neznačí nic jiného, než že se uvnitř časopisu setkáte s exkluzivní recenzí očekávaného RPG Zaklínač. Šéfredaktor Levelu Martin Bach řádně prošel a dohrál českou verzi hry, takže se na šesti stránkách máte dozvědět vše, co potřebujete vědět. Citace z článku:

    V některých okamžicích ale nepomůže rozmluva, peníze ani dárky. Tehdy se začne Geralt ohánět jedním ze svých dvou mečů a Zaklínač vám předvede jeden ze svých největších kladů - perfektně vyřešený bojový systém. Vývojářům se povedlo ubránit se "diablovskému" syndromu tupého klikání několika zásadními kroky. Především, jak už bylo řečeno, Geralt nosí na zádech dva meče - železný na lidi a stříbrný na nestvůry. Co na tom, že v jedné z povídek je právě takové rozdělení považováno za urážku zaklínačského cechu, toto odlišení je celkem logické a zejména v posledních částech hry i dost zásadní. Tehdy na vás totiž nastupují party nepřátel smíchaných z nestvůr a lidí, a musíte tedy hodně uvažovat, kdo přijde na řadu jako první. Mlátit příšery železným mečem je totiž opravdu neefektivní a i ta nejslabší monstra vám mohou dát pořádně zabrat. Navíc musíte velmi dobře hlídat, jakým stylem bojujete, k dispozici jsou totiž hned tři (rychlý, silový a hromadný) a jejich vliv na vaši efektivitu je rovněž značný. No a aby toho nebylo málo, Geralt navíc sestavuje v průběhu boje jakási komba - podle kurzoru myši poznáte, kdy přesně máte kliknout, a pokud se trefíte, sekvence pokračuje. Pokud ne, je zde velká pravděpodobnost, že přijdete k újmě. A jak to funguje v praxi? Nadmíru skvěle! Musíte se ovládat, abyste neklikali zbytečně, musíte uvažovat, jaký postup zvolíte, a musíte velmi dobře sledovat, jací nepřátelé se na vás chystají v záloze. Soubojový systém Zaklínače je jednoduše řečeno perfektní a za jeho vymyšlení i implementaci posíláme na sever pochvalné poplácání po zádech... [více v recenzi v Levelu 158]
Zaklínač pochopitelně není jediným hitem, nad kterým listopadový Level vynáší verdikt. Premiérové recenze se v nadcházejícím čísle dočkává i další RPG, výtvor autorů Diabla, démonický Hellgate: London. Recenze se ujal Petr Bulíř a dílo Billa Ropera a jeho týmu můžete navíc v akci spatřit opět i ve videorecenzi. Na dalších stránkách recenzní rubriky nesmějí chybět ani ostatní říjnové hry, konkrétně The Orange Box, Enemy Territory: Quake Wars, Football Manager 2008, Settlers VI a mnoho dalších. Celkové množství 23 kousků zkrátka jasně svědčí o tom, že Vánoce už na sebe nenechají dlouho čekat.

Hlavní tematický článek tohoto čísla si vzal na starosti Michal Rybka a pod všeříkajícím názvem „Těžký život pařanský“ odhaluje tajné strasti a zákoutí života všech hráčů. Možní se sami podivíte nad tím, jak podobné osudy hráče z celého světa spojují... Zmínit na tomto místě totiž musíme i hardwarové téma, v němž se tentokrát zevrubně věnujeme nejrozšířenějším headsetům, které se vám budou hodit při online hraní.

Na datovém DVD bylo opět hodně těsno, tentokrát ale nejsou na vině jen obrovská dema (menu nabízí položky jako Call of Duty 4, Unreal Tournament 3, Jericho, Pro Evo 2008 a další), ale i dvě plné hry. Jak bylo slíbeno, na placce u Levelu 158 naleznete první (88%, 2004) i druhý (68%, 2006) díl RPG strategie Spellforce od Phenomicu a JoWoodu. Ve svém DVD přehrávači si jinak budete moci pustit i zajímavý rozhovor Radka Friedricha z designérem Gears of War Cliffym B. či povídání Jindry Rohlíka o právě dokončeném Mutantovi.
zdroj: PR

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.