EA odmítá kvůli Austrálii cenzurovat Syndicate
zdroj: Archiv

EA odmítá kvůli Austrálii cenzurovat Syndicate

21. 12. 2011 11:50 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Australští hráči to mají těžké.

Snahy o revizi klasifikace her se hýbou tempem, vedle nějž je želva Usain Bolt a do té doby jsou nemilosrdně postihovány hry, které neprojdou velmi přísným sítem hodnocení. Naposledy padla sekera na Syndicate. Hře bylo zamítnuto jakékoli hodnocení, což víceméně znamená, že nesmí být v této podobě prodávána. Důvod? Ve zkratce – hra je příliš násilná, dochází k odstřelování končetin, je zde mnoho krve a dokonce, považte, jde zohavit mrtvoly tím, že lze ustřelovat jejich končetiny a hlavu. Stejně tak jde zabít civilistu.


Problémem Austrálie je, že má maximální rating 15+ a nemá rating her pro dospělé. Takže hry, které by do kategorie 18+ normálně spadaly, jsou prostě „odmítnuty“. Řešením je úprava her, aby neporušovaly pravidla 15+ ratingu. Jenže tohle Electronic Arts rezolutně odmítá. „Je opravdu politováníhodné, že přístup vlády zamezuje dospělým právo hrát Syndicate. Navzdory nadšené odezvě od fanoušků hra nebude v Austrálii dostupná. Nedávná snaha o zavedení 18+ ratingu nás potěšila. Nicméně odklady nadále způsobují vynucování cenzury ve hrách – což jsou zásahy, které filmy ani knihy nemají“.

„Vyzýváme zákonodárce, aby rychle jednali a vybudovali nový přístup, který bude odrážet současný trh a nabídne milionům dospělých spotřebitelů jejich právo vybrat si zboží a obsah dle své vlastní volby“.

K čemuž asi není moc co dodávat. Australský systém je momentálně otřesně zpátečnický a místní hráči jsou s tímto přístupem opravdu nespokojeni. Nicméně, server Gamepron uvádí, že je tu pro Australany jiskřička naděje. Na Novém Zélandu hra vyjde s ratingem 18+.

Nejnovější články