Counter-Strike 1.5 a Half-Life patch ve středu?
zdroj: tisková zpráva

Counter-Strike 1.5 a Half-Life patch ve středu?

31. 5. 2002 1:18 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Doug Lombardi z Valve Software nám včera poslal zprávu, ve které se praví, že nové verze Counter-Strike (1.5) a Half-Life (1.1.1.0) jsou již za dveřmi.

Pokud nevyvstane nějaký nepředvídatelný problém, celý internet by se měl viditelně zpomalit ve středu večer našeho času, každopádně u nás opět najdete všechny potřebné patche lokálně ke stažení ihned, jakmile vyjdou. Jak asi víte, CS 1.5 nebude takovou revolucí jako nedávná verze 1.4 (recenze), která nebyla v hráčské komunitě přijata dvakrát nejlépe, neboť dost podstatně změnila hratelnost a měla v sobě spoustu chyb.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Z ohlášených novinek v Counter-Strike v1.5 stojí za zmínku jedna nová mapa de_piranesi, Richochet mód (o co přesně jde, se zatím neví?), lepší obrana proti cheatování a možná také zabudovaný přehrávač dem. Ten můžete vidět na prvních obrázcích tady nebo tady, z nichž se dá vyčíst, že bude umožňovat přetáčení dem a dokonce i jejich editování, například se může hodit k vymazání vybraných framů s nudnými úseky bitvy. V době psaní těchto řádků není úplně jasné, jestli se s viewdemo (jak byl tento přehrávač pojmenován) setkáme už v Half-Life v1.1.1.0 nebo až někdy později. Zatímco GeekBoys tvrdí, že nikoliv, Steve ze ShackNews nebo PlanetHalfLife mi odepsali, že jim to prý telefonicky potvrdil Erik Johnson z Valve. Jinak ale platí naše sobotní zpráva, podle níž vyjde přespříští verze Counter-Strike 1.6 společně se singleplayer misemi z Condition Zero až na přelomu léta a podzimu.

Doug Lombardi tento týden rovněž v interview pro C&VG vysvětlil, co se stalo s jinou multiplayer hrou z jejich dílny - Team Fortess 2, o které jsme už více než rok (info) vůbec nic neslyšeli. Důvodem je to, že Valve Software vytváří zcela nový herní engine šitý přesně na míru TF2, neboť technologie původem z Half-Life (resp. Quake 1/2) už potřebám hry nevyhovovala. V brzké době se prý dočkáme uvolnění nových screenshotů z aktuální podoby Team Fortress 2, které nejen v naší galerii nahradí ty staré z roku 2000. Můj soukromý tip je, že hra nebude dokončena dříve než koncem příštího roku - Valve Software evidentně nikam nespěchají a prodloužení vývoje TF2 se jim vlastně i celkem hodí, neboť stále nemají úplně vyladěný svůj systém Steam pro distribuci a správu online her.

Update 3.6. - podle vyjádření Valve Software se vydání nového CS o týden zpozdí a dočkáme se ho až 12.června.

jd

Nejnovější články