zavřít

Command and Conquer Tiberian Sun zdarma

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Druhý díl sci-fi RTS od Westwoodu uvolněn i s datadiskem Firestorm a multiplayerem.

zdroj: Archiv Po původním C&C a Red Alertu nyní EA oficiálně zdarma uvolnili také sci-fi RTS Command & Conquer: Tiberian Sun z roku 1999, a to rovnou společně s jejím datadiskem Firestorm (60%, recenze). Ti starší z vás si jistě vybaví, že jde o druhý díl v sérii (neplést s odbočkami typu Red Alert nebo Generals), ve kterém se do čela NODu vrátil hlavní záporňák Kane.

U obou her jde o kopii verzí ze zhruba pět let staré reediční kompilace C&C: The First Decade, tzn. jsou uzpůsobené i k tomu, aby fungovaly na nejnovějších operačních systémech. Ke spuštění hry (1,24GB, stahujte z oficiálního mirroru nebo z BigDownload) vám postačí rozbalit archiv do libovolné složky ve svých Program Files a pak ve složce EA Games jednoduše kliknout na možnost "Play Tiberian Sun".

Protože servery Westwood Online už samozřejmě stařičkou hru nepodporují, online si zahrajete pouze přes neoficiální službu XWIS. K tomu bude třeba po rozbalení otevřít soubor "tibsun_regadd" a povolit mu zápis do registru a posléze ještě spustit "registerWOL.exe", který opraví příslušné DLL soubory (autoři upozorňují, že výslednou zprávu je třeba odkliknout dvakrát). Pak už by nic nemělo bránit tomu, abyste spustili soubor Game.exe nebo výše zmiňovaný odkaz, ve hře přešli do kolonky Internet a jednoduše si vytvořili nový účet - viz kompletní instrukce.

zdroj: C&C Online

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.