Co nového v sérii The Sims
zdroj: Archiv

Co nového v sérii The Sims

5. 4. 2012 19:20 | Téma | autor: Lucie Jiříková |

Když Will Wright tvořil hru The Sims, asi netušil, že mu pod rukama vzniká fenomén. Od 4. 2. 2000, kdy byl vydán první díl, uplynulo již více než 12 let. Za tu dobu jsme se dočkali dvou pokračování, přičemž ke každému z nich byla vydána i spousta datadisků. Nyní jsme ve stádiu, kdy si své simáky můžeme rozšířit v průměru tak jednou za dva měsíce - za poslední rok jsme se dočkali hned 7 dodatků a kolekcí, které si nyní letmo připomeneme, protože jinak šla tahle série tak trošku mimo naše zorné pole.

The Sims 3: Domácí Mazlíčci – nejlepší datadisk v rámci The Sims série

Asi nejzajímavějším projektem, který byl vydán minulý rok, je The Sims 3: Domácí Mazlíčci. Oproti stejnojmennému datadisku k druhému dílu zde máme možnost zahrát si přímo za své chlupaté miláčky. Na vlastní kůži tak můžeme okusit, jaká je to slast, být na místě kočky a ničit páníčkovi novou pohovku.

Na druhou stranu, zvířátka zde mohou být i užitečná. Kočky a psi mohou lovit, hledat sběratelské předměty nebo shánět partnera pro našeho simíka. Vedle klasického dua kočka/pes nám tento datadisk nabízí i koně, což je opět poprvé v historii celé herní série.

Kůň není tolik interaktivní jako již zmiňovaná dvojice, ale můžeme s ním závodit a skákat. Mazlíčky můžeme venčit, křížit a zaběhlé jedince můžeme zkusit ochočit. Možností je tu celá řada a podle mého názoru, je tento kousek nejlepším datadiskem, který byl v rámci The Sims série vydán.

Zvětšit zdroj: Archiv

The Sims 3: Hrátky Osudu – datadisk pouze pro skalní příznivce

Dalším dodatkem, který určitě stojí za zmínku, je The Sims 3: Hrátky Osudu. Tento vcelku nevýrazný kousek rozšiřuje hru o možnosti, jež měly být možná již v původní hře. U každé z generací prohlubuje možnosti simíků. Mladí dospěláci mohou před svatbou uspořádat rozlučku se svobodou, děti zase ztropit nějakou vylomeninu.

Nejzajímavější je tu kariéra hlídače dětí a míchání lektvarů s účinky typu změna nálady, zpomalení stárnutí, zvýšení opravářských schopností nebo třeba proměna simíka v ducha. Tento datadisk obsahuje spoustu maličkostí, ale bohužel tu nenajdeme žádnou výraznou změnu, žádný nový svět a tak ho ocení spíše skalní příznivci.

Zvětšit zdroj: Archiv

The Sims 3: Showtime – nejnovější přírůstek do rodiny

Nejnovější datadisk vyšel 9. března a jmenuje se Showtime. Jeho křest proběhl v pražském klubu Ateliér a nesl se v podobném duchu, jako samotný název tohoto dodatku. Jeho kmotry se pak stali Simona Krainová a zpěváci Ben Cristovao a Voxel.

Jak už samotný název napovídá, tentokrát se simíkům otevírají dveře do světa showbyznysu. Doslova od píky se mohou vypracovat na světoznámé zpěváky, akrobaty, kouzelníky nebo diskžokeje. Navíc by zde měla být funkce SimPort, která hráčům umožní odesílat simíky do her svých kamarádů a nechat je tam pořádat svá představení.

Před vydáním této hry začala EA úzce spolupracovat se zpěvačkou Katy Perry a tak si teď její fanoušci mohou pořídit místo obyčejného balení sběratelskou edici, která kromě speciálního obalu obsahuje také plakát, 2 trsátka a možnost stáhnout si exkluzivní předměty s motivy jejich oblíbenkyně. Recenze tohoto datadisku u nás brzy vyjde.

Zvětšit zdroj: Archiv

Více či méně odvážné kolekce

Těm, kterým nestačí tyto plnohodnotné datadisky, jež jsou distribuovány v krabicové podobě, se nabízí i různé světy a kolekce, které lze stahovat z The Sims 3 obchodu. Většinou jde o menší projekty, přinášející hlavně nové věci pro simíky – oblečení a vybavení do bytu, ale občas se dočkáme i odvážnějších kreací.

Tím nejbláznivějším výtvorem, který je nyní k mání, je určitě kolekce Lunární Jezera. Jde o jakýsi sci-fi svět, zasazený na tajemnou planetu, kam se simíci dostali po nehodě své rakety. Prostředí zdobí mimozemská flóra (za zmínku stojí exotický Strom Prosperity, jehož plody přidávají body dovednosti) a kromě toho jsou i objekty ve hře přizpůsobeny tomuto nevšednímu místu. Simíci jsou zde vystaveni světu záhad a tajemství a je jen na nich, jak se dokáží adaptovat a zapojit do nově vznikající společnosti.

Pokud rádi cestujete, ale výlet na jinou planetu je pro vás prostě moc, nabízí se ještě jedna možnost v podobě stahovatelného světa Horské Lázně. Toto prostředí je zasazeno do hor a lesů, kde se nachází maličko luxusnější rekreační oblast, plná návštěvníků z řad simácké smetánky. Jinak jde ale o docela všední místo, které je oživeno jen přítomností omlazujících pramenů a Fontány Mládí.

Zvětšit zdroj: Archiv

Nákup Simpointů už i na pultech obchodů

Zbylé dvě kolekce Moje Městečko a Přepychové Ložnice, vydané během minulého roku, jsou už jen zásobárnou nových objektů, než plnohodnotným nebo alespoň obsáhlejším přídavkem. Proto jsou vhodné spíše pro věrné fanoušky než sváteční hráče. I pro ně by ovšem mohlo být milou novinkou, že se EA rozhodla pro prodej Simpointů na kartě v krabicové verzi.

Toto řešení je vhodnou alternativou platby kreditní kartou a odpadá tak strach z vybílení bankovního účtu. Navíc už nemusíme přemýšlet o vhodném dárku pro simáckého nadšence – není nic jednoduššího, než mu věnovat několik stovek Simpointů.

Zvětšit zdroj: Archiv

The Sims v číslech a pár zajímavostí k tomu

Možná se vám zdá, že (kromě vás) žádného fanouška The Sims neznáte. Třeba je to pravda, ale tato pravděpodobnost je velice malá. EA ke 12. výročí série The Sims uvedla nedávno plakát (viz článek), který obsahuje mnoho zajímavostí včetně toho, že za dobu své existence prodala již 150 milionů kopií této hry. Kromě toho se zde dočteme, že hra The Sims 3 každý den přiláká dalších 2000 nových hráčů.

Stejně pozoruhodný je i fakt, že v prvopočátcích celkem obyčejné (i když roztomilé) simácké žvatlání přerostlo do jazyka, který je nazýván simština a hlavně že v této řeči své hity nazpívalo již více jak 300 umělců, mimo jiné i Nelly Furtado, Katy Perry, Natasha Bedingfield a Lily Allen. Na celém světě se vydávají simácké noviny a deníky a vysílají se i jejich pořady. Jedním z nich je i český SimsCast.

Titul The Sims se navíc dost často umísťuje v žebříčku top ten nejprodávanějších her roku. Vzhledem k těmto faktům a číslům je více jak zřejmé, že pokud hráče se zájmem o simáky neznáme přímo, určitě ho alespoň potkáváme.

Zvětšit zdroj: Archiv

The Sims Social – nejrychleji rostoucí hra na poli sociálních sítí

Jako třešnička na dortu je pak expanze simáků na sociální síť Facebook, kde tato legenda zakotvila po spolupráci EA se společností Playfish v srpnu minulého roku. Jde samozřejmě o casual hru – není tedy tak obsáhlá, jako původní hra, ale jelikož se The Sims Social stal zatím nejrychleji rostoucí hrou na tomto poli, vypadá to, že to fanouškům ani moc nevadí. Naopak. Mají zde možnost hrát se svými přáteli a tak jí k tomuto statutu dopomohli hlavně oni sami - tzv. sdílením a zvaním kamarádů. Holt, co je dobré, prodává se i bez reklamy.

Zvětšit zdroj: Archiv

Neexistuje žádná jiná hra, která by se k vytváření přídavků hodila víc než The Sims - simulátor života může být přeci stejně tak pestrý, jako je život sám. Pokud se ztrácíte v početné záplavě těchto novinek, doufáme, že jsme vám tímto malým shrnutím přiblížili alespoň ty nejzajímavější projekty. Navíc můžeme připojit slib, že těm nejzajímavějším věcem v sérii The Sims se budeme od nynějška věnovat trošku více, než doposud.

V červnu třeba vyjde další menší rozšíření nazvané Sladké radosti Katy Perry, v němž mohou hráči osladit Simíkům život prostřednictvím lahodně vyhlížejících věciček inspirovaných stylem Katy Perry a doplnit si hru o dekorace, nábytek, venkovní objekty a samozřejmě i módu a účesy. Více se o rozšíření dozvíte na oficiální homepage.

Nejnovější články