Čeští CBE software se ve zlém rozešli s vydavatelem
zdroj: tisková zpráva

Čeští CBE software se ve zlém rozešli s vydavatelem

25. 1. 2013 12:57 | Téma | autor: Adam Homola |

České nezávislé studio CBE software sídlící v Brně oznámilo, že ruší smlouvu se svým dosavadním vydavatelem, společností Lace Mamba Global. Konkrétně jde o smlouvu pro distribuci sci-fi adventur J.U.L.I.A. a J.U.L.I.A. Untold, kterou měla Lace Mamba Global zajistit. Bohužel se podle CBE software stalo to, že vydavatel porušil smlouvu tím, že jim po dobu deseti měsíců neplatil dohodnuté peníze a ani jim neposkytovali reporty o výši procent zisku z prodejů.

Studio se to prý snažilo vyřešit dvojicí oficiálních dopisů adresovaných vydavateli, ale ani na jeden z nich nedostali žádnou odpověď. Výsledkem toho je, že společnost Lace Mamba Global už nesmí tituly J.U.L.I.A. vydávat a to ani na PC či iOS. CBE software teď bude řešit situaci se samotnými distribučními kanály s cílem zastavit prodeje J.U.L.I.A. her, bez jejich písemného povolení, jak se píše v prohlášení na fórech Gameboomers.

“Je to extrémně smutný konec posledních čtyř let našeho života. Vytvořili jsme hru za naše vlastní peníze, bez jakéhokoliv externího financování a přesto se nám podařilo udělat hru, na kterou jsme opravdu hrdí. Když se pak známý vydavatel, kterému jsme tolik věřili, takto zachoval, tak nás to extrémně demotivovalo. Navíc jsme jim obě hry dali coby hotové produkty, tudíž pro ně v tom nebylo žádné riziko. Takovéto zločinné jednání mělo na naše malé nezávislé studio naprosto ničivý dopad. Bohužel se něco podobného nedávno stalo také tvůrcům Tiny Bang Story, studiu Colibri Games, a to nás utvrdilo v tom, že se nejedná o nedorozumění a že musíme jednat,” napsal ve svém vyjádření šéf CBE software, Jan Kavan.

Čeští tvůrci se snaží z nepříjemné situace otřepat mimo jiné pomocí Greenlightu. Tam můžete pro hru hlasovat a Jan Kavan vás vybízí o hlasování i v případě, že jste si už hru zakoupili. Pokud se totiž podaří dostat hru na Steam, dočkají se noví hráči vylepšené verze hry a stávající majitelé dostanou patch, který jejich hru o všechny ty novoty vylepší. Součástí Steam verze by měl být i soundtrack. Pro hru můžete na Steam Greenlight hlasovat zde. Dnes se na Facebooku CBE software objevila zpráva, že J.U.L.I.A. je na Greenlightu zatím na 27 procentech ze 100, takže ještě zbývá hodně hlasů. Tvůrce jsme kontaktovali a pokud se dozvíme něco nového, budeme vás o tom informovat.

Nejnovější články