zavřít

Centauri ve 3D: Gooka 2 a Ferda mravenec

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Honza Hloušek z Centauri Productions nám poslal zprávu ohledně dlouho odkládané adventury Gooka 2, nebo spíše ohledně engine, který bude pro hru použit.

Po téměř ročním vývoji totiž toto studio představilo novou technologii pro tvorbu her - CPAL3D. Jedná se o univerzální engine s grafickým 3D renderem, který nabízí řadu funkcí. Mezi ty nejvýznamnější patří skeletární animační systém podporující motion capture, single mesh postavy, možnost stavby 3D scén s komplikovaným terénem a komplexní systém kamer (pohled z první i třetí osoby). Stejně jako pro většinu dnešních enginů tohoto typu, je prý i pro CPAL3D typické zpracování gravitace, dynamická světla a výpočty viditelnosti pro velké venkovní scény. Možné je i vlastní skriptování a import objektů z 3D Studia Max 4. Kromě toho obsahuje engine i sadu užitečných nástrojů pro tvorbu adventur.

Ačkoliv se na CPAL3D stále pracuje, první hra z produkce Centauri Productions, která bude kompletně ve 3D, nás potěší již letos na Vánoce. Půjde o v Čechách populárního Ferdu mravence, který bude pravidelně vycházet v edici CDROMEK stejně jako Čtyřlístek. Kromě Ferdy se ve hře postupně setkáme se všemi populárními postavičkami jako Brouk Pytlík, Beruška, Mravenčí královna atd. Samotný herní systém bude založen na skákačce, prokládané adventure prvky a řešením logických problémů (viz obrázek).

Dalším a pro odrostlejší hráče i zajímavějším titulem, který bude zpracován ve 3D právě pomocí této technologie, se stane již zmiňovaná Gooka 2. Pokračování oblíbené adventury vzniká na motivy knihy Gooka a Yorimar, zasazené do pohádkového světa na planetu Janatris. Stejně jako první díl, pochází i scénář pro dvojku z pera Richarda D. Ewanse. Kresby prostředí a postav od známé české malířky Zdeňky Bouškové se následně převádějí a modelují do 3D a vkládají do nového CPAL3D enginu. Jak bude Gooka 2 vypadat, si můžete omrknout na osmi čerstvých screenshotech v naší galerii, které vůbec poprvé ukázují tuto hru ve třetím rozměru.

zdroj: e-mail

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.