Ten už dávno není jen obyčejný eshop prodávající zboží jiných výrobců. Přes svoji domovskou stránku si hezky protlačil Kindle a v poslední době se snaží dostat mezi lidi i tablet Kindle Fire (HD). Amazon by tedy s prodejem herní konzole postavené na Androidu neměl sebemenší problém. S informací o nové konzoli přišel Game Informer, který kontaktovaly nejmenované zdroje s tím, že Amazon se chystá konzoli vydat ještě letos, pravděpodobně do “nákupního” svátku Black Friday.
Amazon by měl prý vycházet z her, které už ve svém digitálním obchodu nabízí. Vedle fyzického zboží má totiž Amazon podobný digitální ekosystém jako Google či Apple - prodává hudbu, filmy, knihy, seriály, hry... Nová konzole by měla mít i svůj vlastní ovladač a pokud bude Amazon pokračovat ve své cenové politice, nebude asi ani nijak zbytečně drahá.
Androidí konzole možná zažijí v příštích měsících menší boom - nedávno se totiž objevily také zprávy o tom, že svoji vlastní herní konzoli postavenou na Androidu připravuje na letošní podzim i Google. Google má dělat jak chytré hodinky, tak konzoli a minimálně jednu z těchto věcí by chtěl začít prodávat ještě letos. Všechno to jsou samozřejmě nepotvrzené zprávy, zástupce Googlu se pro Wall Street Journal odmítl vyjádřit. Nebylo to ale před pár týdny poprvé, co jsme o plánech Googlu vstoupit na trh herních zařízení slyšeli.
Ouya, Gamestick a jim podobní by tak mohly být jen menší ochutnávkou, takovým předkrmem, před hlavním chodem. Když bude chtít Amazon něco opravdu prodat, tak to přes svůj eshop prodá. A kdo jiný by měl tlačit herní konzoli s Androidem víc, než samotný držitel platformy, Google? Googlu se navíc v posledních letech pořád ne a ne zadařit s Google TV, takže spojení herní konzole s internetovou a TV funkcionalitou by mohlo být lákavé jak pro zákazníky, tak pro samotný Google.
Dá se vcelku jasně očekávat, že konzole od Googlu a Amazonu budou levnější než PlayStation 4 a Xbox One a nabídnou hromady levných (ale pochopitelně produkčně dosti odlišných) her. Když si k tomu přidáte neustále narůstající podíl Androidu na trhu mobilů a tabletů, různé možnosti synchronizace zařízení a účtů či streamování, tak by z toho mohla vzejít hodně žádaná věc s velkým potenciálem. Půjde o něco jiného než nadcházející generace tradičních konzolí, ale je zde potenciál oslovit ještě výrazně víc lidí, než jen klasické majitele konzolí.