zavřít

Activision nechce odfláknout PC verzi Transformerů

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Netroufnu si ani odhadnout, jak vysoké je mezi PC hráči očekávání vůči Transformers: Fall of Cybertron, ale možná že jej následující informace o specificích PC verze trošku pozvednou. Redakce webu GameSpy totiž vyslala do Activision zvídavé dotazy ohledně PC verze hry, která byla potvrzena na letošní E3 a dostalo se jí poměrně uspokojivé odpovědi. Zatím jsou to sice sliby, ale pořád je lepší vědět, že je PC verzi věnována nějaká péče, než kdyby mělo jít o přímý port z konzolí, potažmo kdyby PC verze vůbec neměla vyjít.

Takže, J.D. Livergood z Activision se dušuje, že tvůrci z týmu Mercenary Technology si na PC verzi dávají záležet a je i v zájmu samotného vydavatele, aby PC verze nebyla jen „dalším konzolovým portem“. Důkazem tohoto tvrzení má být kompletní podpora Steamworks, která zahrnuje matchmaking, achievementy a další komunitní prvky.

Přislíbena je pro PC verzi i vylepšená vizuální stránka, což se prý týká hlavně lepších textur, lepšího nasvícení i stínů. O podpoře DirectX 11 nepadlo ani slovo, ale už zmíněné prvky by mohly ze hry, postavené na Unreal Engine 3 technologii, udělat docela pěknou bestii. Ostatně, už jen trailery z konzolových verzí vypadají docela dobře.

Pro PC verzi je rovněž přislíbeno nastavitelné ovládání s tím, že vedle podpory gamepadů se nezapomene ani na myš a klávesnici. Ve hře, kde se ovládání přizpůsobuje tomu, jakého Transformera zrovna ovládáte, je to docela důležité. PC verze vyjde souběžně s tou konzolovou, takže 24. srpna v Evropě a souběžné vydání bylo přislíbeno i pro plánovaná DLC.

Všechno je tedy hezké a růžovoučké a jediné, co dokonale pozitivní dojem trošku kalí, je fakt, že PC verze Transformers: Fall of Cybertron je pro studio Mercenary Tech. úplně prvním projektem, jak redaktor GameSpy zjistil. Pracují v něm sice zkušení vývojáři, ale tvorba jakékoli hry je kolektivní práce a jestli je kolektiv nový a ještě nesehraný, tak by to...ale nebudu tady malovat čerty na zeď. Uvidím, jak se PC verze vydaří, pak budu teprve chytračit.

Tagy: akční sci-fi pc port

Zdroje: GameSpy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.