Autorka seriálu Zaklínač chválí Cavilla a slibuje dospělý zážitek
zdroj: Archiv
Rozhovor

Autorka seriálu Zaklínač chválí Cavilla a slibuje dospělý zážitek

19. 7. 2019 12:20 | autor: Václav Pecháček |

Všichni netrpělivě čekáme, zda z Comic Conu v San Diegu konečně vyleze první trailer na chystaný seriál Zaklínač od Netflixu – v redakci odhadujeme, že by k tomu mohlo dojít už dneska večer. Ještě předtím si ale všichni fanoušci žádostiví nových informací určitě rádi poslechnou šéfku celého projektu, Lauren Hissrich, která poskytla poměrně rozsáhlý rozhovor pro Entertainment Weekly.

Původní rozhovor v angličtině najdete zde, v následujících odstavcích pro vás shrnu ty nejdůležitější střípky.

V rozhovoru zazněla očividná otázka: Čemu se vlastně bude věnovat první série? Lauren na to odmítla odpovědět přímo, ale prohlásila: „Krátké povídky dokázaly vybudovat svět a položit základy Kontinentu, jeho politice, místním národům. To všechno hraje v první sérii důležitou roli.“ Z toho mi vychází, že první sezóna by měla být nějakým shrnutím prvních dvou povídkových knížek, Posledního přání a Meče osudu.

Seriál bude mimochodem vážně striktně knižní adaptací, Hissrich přímo prohlásila, že hry se coby adaptace vydaly jedním směrem, seriál kráčí jiným. Ale to neznamená, že si filmaři něco neupraví, když to bude potřeba.

Například o předchozím životě Yennefer jsme se v knížkách dozvídali spíš z vyprávění a vzpomínek, zatímco seriál je bude schopný prozkoumat v reálném čase. Takže se připravte na Soddenský pahorek pravděpodobně už v první sérii. Spíš než čistě na příběh Geralta se tak podíváme na paralelní osudy tří postav: Geralta, Yennefer a Ciri. Což je mimochodem trojice, která má být podle Hissrich páteří celého seriálu.

V rozhovoru padla i otázka, zda je v seriálu nějaký čistokrevný záporák. Všechny čtenáře knížek určitě napadne aspoň pár postav, ke kterým by takový popis seděl – nejvíc ze všeho asi nechutná dvojička Vilgefortz & Leo Bonhart. Podle Hissrich tam ale ve skutečnosti žádný totální padouch není: „Postavy, které nenávidíte a které se vám zdají naprosto zlé, mohou být nakonec motivovány něčím naprosto pochopitelným a lidským a emocionálním.“ Zrovna u dvou zmíněných chlapíků je tahle tolerance poněkud nepatřičná, ale budiž!

Mimochodem, když už se bavíme o odporných zrůdách, v seriálu prý bude víc monster, než byste možná sami čekali, a budou hrát důležitou roli v příběhu. Doufejme, že se dočkáme maličko lepší strigy než té, kterou nám kdysi nabídl polský seriál.

Autorka toho amerického se ještě rozpovídala o herci ztvárňujícím Geralta, filmové hvězdě Henrym Cavillovi: „Henry je obrovský fanoušek téhle značky. Četl všechny knížky, hrál všechny hry. Potkala jsem ho úplně na začátku a on mi řekl, že by si Geralta hrozně rád zahrál. Řekla jsem mu, Henry, jsi skvělý, ale my ještě ani nezačali přemýšlet o castingu. Pak jsem viděla 207 dalších potenciálních Geraltů a nakonec jsem se vrátila zpátky k Henrymu.“

Docela dost lidí z mého okolí z Cavillova obsazení nemělo radost, ale je krásné vidět, že aspoň on sám z něj radost určitě měl. A Hissrich je, zdá se, se svou volbou taky spokojená, protože si pochvaluje Cavillovu schopnost hrát i beze slov. V první epizodě pro něj prý napsala spoustu dialogů, které nakonec nebyly potřeba a skončily na podlaze střižny, protože dokázal potřebné emoce vyjádřit i bez nich, a v poslední, osmé epizodě se už tak polovina Cavillových lajn ani nenatáčela.

Hissrich se krátce vyjádřila i ke kontroverzi kolem castingu Ciri. Internetem kdysi obletěly zvěsti, že by Geraltovu schovanku měla hrát černoška, ačkoliv se role nakonec zhostí Freya Allan. Tvůrci prý zvažovali všechny možnosti, ale jakmile potkali Freyu, ten samý den jí roli nabídli, protože je oslnila tím, že na svůj věk působí neuvěřitelně dospěle a dokáže postavě, kterou ztvárňuje, dodat potřebnou hloubku.

No a nakonec se sluší připomenout ještě jedna informace, kterou už tedy víme z dřívějška: Zaklínač bude seriál pro dospělé. V rozhovoru padla otázka, zda bude seriál mířit spíš na nižší věkovou hranici než například Hra o trůny, což Hissrich důrazně popřela. Zároveň ale prohlásila, že tam násilí a sex nebudou jen proto, aby šokovaly – musí zároveň posouvat příběh.

Poslední otázka směřovala na onen vytoužený trailer, ale Hissrich byla vyhýbavá: „Nemůžu vám říct, kdy ho uvidíte. Věci se samozřejmě dávají do pohybu a už se nemůžu dočkat, až fanoušci něco uvidí, takže doufám, že to bude brzy.“ Co třeba dneska večer, Lauren?

Nejnovější články