zavřít

Retro GamesPlay - UFO: Enemy Unknown

Windows

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

UFO: Enemy Unknown, v Americe známé taky jako XCOM: UFO Defense, patří bez pochyby do zlatého fondu tahovek. V roce 1994 ji na trh pustili bratři Gollopové (Nick & Julian) a Tim Roberts. Položili tím základ série, která je svým způsobem aktivní dodnes, ovšem nyní už pod značkou XCOM.

Sympatické navíc je, že minimálně Julian Gollop na hry nezanevřel a již brzy se vrátí ve velkém stylu s novinkou Phoenix Point, která vypadá jako XCOM na steroidech. Phoenix Point je zatím ale pouze v programu předběžného přístupu, a ještě to potrvá, než si zahrajeme jeho plnou verzi. Mezitím se můžeme směle vrhnout do jeho prapůvodního předchůdce, UFO: Enemy Unknown.

Hry, která je předmětem dnešního Retro GamesPlaye. Honza s Pavlem budou vzpomínat, jak ji tehdy hráli a prozradí vám i něco o jejím vývoji. Pokud byste se chtěli chlapců na něco zeptat, použijte k tomu během živého vysílání chat na YouTube.

Tagy: XCOM (série) ufo strategie sci-fi

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.